Gündem Bakan Akar Gıda krizinin çözümüne yönelik görüşmeler olumlu gelişiyor

Bakan Akar: Gıda krizinin çözümüne yönelik görüşmeler olumlu gelişiyor

Milli Savunma Bakanı Akar, ''Yarın İstanbul'da Ukrayna limanlarında bekleyen tahılın uluslararası piyasalara deniz yoluyla emniyetle sevkine yönelik Türkiye, Rusya Federasyonu ve Ukrayna savunma bakanlıkları askeri heyetleri ve Birleşmiş Milletler heyeti görüşmeler icra edecek'' açıklamasında bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bakan Akar: Gıda krizinin çözümüne yönelik görüşmeler olumlu gelişiyor
Milli Savunma ​Bakanı Hulusi Akar.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna limanlarında bekleyen tahılın deniz yoluyla emniyetle sevkine ilişkin askeri heyetler arasındaki görüşmelerin yarın İstanbul'da yapacağını bildirdi.

  • Akar, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "gıda krizinin" çözümüne yönelik gerçekleştirdiği diplomatik çalışmalar ve direktifleri kapsamında sürdürdükleri görüşmelerin olumlu geliştiğini belirtti.

Çalışmalar dahilinde kendisinin de Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüşmeler gerçekleştirdiğini anımsatan Hulusi Akar, bunun ardından kamuoyunda "kırmızı hat" olarak nitelendirilen, Türkiye ile Ukrayna ve Rusya arasında doğrudan temasın hayata geçirildiğini hatırlattı.

Gıda krizinin çözümüne yönelik Milli Savunma Bakanlığı heyetinin Moskova'ya giderek, Rus askeri heyeti ile görüştüğünü daha sonra Ukrayna askeri heyetinin Milli Savunma Bakanlığına geldiğini aktaran Bakan Akar, "Tüm bu görüşmelerin ardından yarın İstanbul'da, Ukrayna limanlarında bekleyen tahılın, uluslararası piyasalara deniz yoluyla emniyetle sevkine yönelik, Türkiye, Rusya Federasyonu ve Ukrayna savunma bakanlıkları askeri heyetleri ve Birleşmiş Milletler heyeti görüşmeler icra edecek" diye konuştu.

Kremlin: Erdoğan Putin ve Reisi Tahran'da bir araya gelecek
GÜNDEM
Kremlin: Erdoğan Putin ve Reisi Tahran'da bir araya gelecek

Rusya Dışişleri: Rus Türk askeri heyetleri İstanbul'da tahıl ihracatıyla ilgili bir araya gelecek
GÜNDEM
Rusya Dışişleri: Rus Türk askeri heyetleri İstanbul'da tahıl ihracatıyla ilgili bir araya gelecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.