Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Bakan Akardan Karabağ açıklaması Kimse kimsenin hakkına tecavüz etmesin

Bakan Akar'dan Azerbaycan açıklaması

Bakan Akar'dan Karabağ açıklaması: Kimse kimsenin hakkına tecavüz etmesin

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Karabağ'da imzalanan anlaşmaya ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Akar, "Yarın Rusya'dan geniş bir heyet gelecek. Taktik, teknik olarak kim nerede duracak bunlar konuşulacak. Azerbaycan'da varmaya çalıştığımız nokta ateşkesin kalıcı olması istikrarın barışın sağlanması, hudutların açılması refahın yayılması. Kimse kimsenin hakkına tecavüz etmesin. Mesele bu" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi DHA
Bakan Akardan Azerbaycan açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Karabağ'daki anlaşmaya ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Akar'ın açıklamaları şu şekilde:

"Yarın Rusya'dan geniş bir heyet gelecek. Taktik, teknik olarak kim nerede duracak bunlar konuşulacak.

Bakan Akar'dan Azerbaycan mesajı: Verdiği haklı mücadeleyi alnının akıyla sonlandıran kardeşlerimizin zaferini kutluyoruz
GÜNDEM
Bakan Akar'dan Azerbaycan mesajı: Verdiği haklı mücadeleyi alnının akıyla sonlandıran kardeşlerimizin zaferini kutluyoruz

Kimse kimsenin hakkına tecavüz etmesin

  • Azerbaycan'da varmaya çalıştığımız nokta ateşkesin kalıcı olması istikrarın barışın sağlanması, hudutların açılması refahın yayılması. Kimse kimsenin hakkına tecavüz etmesin. Mesele bu.

Azerbaycan ile ilgili 7 bölge var. 2’ si Kerbecer, Laçin bir de Agdan var. 7 rayonun 4’ü ü Azerbaycan kontrolünde. Agdan’ı 15 Kasım’da Kerbecer’i 20 Kasım’da Laçin’in 1 Aralık’ta devir teslimi yapılacak.

Hulusi Akar'dan Karabağ açıklaması: Harekât 44 günde bitti ama 44 sene boyunca konuşulacak
OYNAT 00:59
Hulusi Akar'dan Karabağ açıklaması: Harekât 44 günde bitti ama 44 sene boyunca konuşulacak
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan'ın Karabağ'daki zaferi sonrası yaptığı açıklamada. 'Kederde ve kıvançta bir olduğumuz Azerbaycan Türkü kardeşlerimize haklı davalarında destek vermeyi sürdürecek, onlarla her zaman bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Harekât 44 günde bitti ama bunun 44 sene boyunca konuşulacağından emin olun. Bu bir uyanıştır' açıklamasında bulundu.

Oldubitti söz konusu değil

  • Türkiye orada nerede? Türkiye işin dibinde. Hem masada hem sahada. Orada herhangi bir oldubitti söz konusu değil.

Milli Savunma Bakanı Akar: Harekat 44 günde bitti ama 44 sene boyunca konuşulacağından emin olun
GÜNDEM
Milli Savunma Bakanı Akar: Harekat 44 günde bitti ama 44 sene boyunca konuşulacağından emin olun

Bu asil milleti bu beladan kurtaracağız

2013-2014 çözüm sürecine karşı çıkanlar var. 'Buna ne gerek vardı' gibi. Çözüm süreci gerçekten çok önemli olmuştur. Devlet bütün şefkatini sabrını göstermiştir. Terör bitirin oturalım bu işi çözelim demiştir. Ne oldu Antep, Akara, İstanbul yüzlerce kişi katlettiler. Cevap bu oldu. Bunun üzerine ne oldu. Burada yapılan şeylerin karşılığı bu olunca 24 Temmuz’da bu katliamlardan sonra gerçekten büyük çaplı terör hedeflerinin hepsi vuruldu havadan 24 saat 48 saat. Sonra dağlara girildi çıkılmaz denilen yerler çıkıldı. Mehmetçik altını üstüne getirdi. Dağlarda başarılı olamayacağını anlayan teröristler şehirlere gitti. Mehmetçik oraya girdi kazdığı çukurlara onları gömdü. İnşallah bu asil milleti bu beladan kurtaracağız."

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.