|

Bakan Bozdağ: Taksim'deki terör saldırısıyla ilgili 46 kişi gözaltında

Yeni Şafak gazetesi yazarları ve editörlerinin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Taksim’de yaşanan terör saldırısıyla ilgili son bilgileri paylaştı. Bakan Bozdağ, altı kişinin hayatını kaybettiği Taksim’deki hain terör saldırısıyla ilgili şu ana kadar 46 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

10:40 - 14/11/2022 الإثنين
Güncelleme: 15:14 - 14/11/2022 الإثنين
Yeni Şafak
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin de yaralandığı hain terör saldırısında bomba dolu çantayı bırakan terörist ve olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen 21 şüpheli kıskıvrak yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Taksim’de yaşanan terör saldırısıyla ilgili son bilgileri Yeni Şafak gazetesi yazarları ve editörleriyle paylaştı.

Bakan Bozdağ,
şu ana kadar 46 kişinin gözaltına alındı
ğını açıkladı.

''BU İŞİ YAPANLARIN BİR AN ÖNCE YAKALANMASI SON DERECE ÖNEMLİDİR''

Bakan Bozdağ yaptığı açıklamada, ''Tabii öncelikle dün meydana gelen terör saldırısı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar temenni ediyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Tabii kısa sürede saldırıyı gerçekleştiren teröristin ona yardım edenlerin ve bunlarla temasta bulunanların yakalamış olması son derece önemlidir. Bu vesileyle de güvenlik güçlerimizi ve soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılarımızı kutluyorum'' dedi.

''BU SALDIRI ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNE KARŞI YAPILMIŞTIR''

Bakan Bozdağ ayrıca ''Tabii bu terör saldırısı hiç şüphesiz ülkemizin huzuruna, birliğine, dirliğine, istikrarına dönük bir saldırıdır çok açık ve Türkiye'nin en işlek caddelerinden birinde yapılmış olması Türkiye üzerinden uluslararası bir mesaj vermek istedikleri de gözüküyor. Ama şunu bütün terör örgütleri biliyor bilmeleri de gerekir. Türkiye'nin Cumhuriyeti Devleti gücü. Türk halkının basireti ve teröre karşı verilen etkili ve kararlı mücadele nedeniyle Terör örgütleri bugüne kadar hedeflerine ulaşamadılar. Bundan sonra da ulaşamayacaklardır. Türkiye terörle mücadelesinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukuk içinde hukuka uygun biçimde etkin ve kararı sürdürmeye devam edecektir. Bizim terörle mücadelemizi hukukun dışında olduğunu iddia edenler sadece iftira ediyorlar.'' açıklamasına yaptı.


#Adalet Bakanı Bekir Bozdağ
#İstiklal Caddesi
#Taksim
#gözaltı
٪d سنوات قبل