Gündem Bana kaç puan verirsiniz

Bana kaç puan verirsiniz

AK Parti yerel seçim öncesinde yaptığı anketlerle belediyelerin performansını ölçüyor. Genel Merkez’in yanısıra birçok belediye başkanı da seçmenin bakışını ölçmek için araştırma yapıyor. Vatandaşlara “Belediye başkanından memnun musunuz, 10 üzerinden kaç puan verirsiniz? Nedenini açıklar mısınız?” soruları yöneltiliyor.

Abone Ol Google News
Fazlı Şahan Yeni Şafak
AK Partide yerel seçimler için anket çalışması
Fotoğraf: Arşiv

AK Parti, yerel seçimlere dönük saha çalışmasını hızlandırdı. Saha araştırması başlatan genel merkez, bir yandan anket çalışmalarıyla yerel yönetimlerin performansını bir yandan da beklentileri tespit ediyor. Belediye başkanları da SMS’le hemşehrilerinin nabzını tutuyor.

AK Parti yönetimi 2019 yerel seçimleri için çalışmalarını hızlandırırken, belediyeler de boş durmuyor. Bazı belediye başkanları SMS’le hemşehrilerine dönük memnuniyet anketi yapıyor.

GENEL MERKEZ’DEN ANKET ÇALIŞMASI

Yerel seçimler için saha araştırması başlatan AK Parti, bir yandan yaptığı anket çalışmalarıyla yerel yönetimlerin performansını vatandaşa sorarken; bir yandan da halkın belediyelerden beklentilerini tespit ediyor.

‘Gönül belediyeciliği’ kapsamında, vatandaşların başkanlara her zaman ulaşıp ulaşamadığına, onların sorunlarını dinleyecek mesafede olmasına, başkanların yardıma ihtiyacı olan yoksul vatandaşlar hakkında bilgi sahibi olmasına, sık sık esnafla bir araya gelip gelmediğine ve zamanın büyük bir çoğunluğunu halkla iç içe geçirip geçirmediğine dikkat ediliyor.

‘BANA KAÇ PUAN VERİRSİNİZ’

Parti yönetiminin söz konusu çalışmalarının yanı sıra bazı AK Partili belediyeler de seçmenin bakışını ölçmeye başladı. Halkın belediyenin hizmetlerinden memnun olup olmadığını ölçmek isteyen AK Partili belediyeler, ‘Belediye başkanından memnun musunuz, 10 üzerinden kaç puan verirsiniz? Nedenini açıklar mısınız?’ sorularını içeren SMS’ler yolluyor. Sonuçlar, ilgili belediye başkanlarına ışık tutacak.

TSK'da sürpriz atamalar
GÜNDEM
TSK'da sürpriz atamalar

IMF’yle algı operasyonu
EKONOMİ
IMF’yle algı operasyonu

Sıfır atığa dev katkı
EKONOMİ
Sıfır atığa dev katkı
Rusya el yükseltti: Ukrayna’da talep paketi büyüdü
Dünya

Rusya el yükseltti: Ukrayna’da talep paketi büyüdü

Ukrayna sınırında gerilim devam ederken Rusya’dan el yükselten açıklama geldi. Ukrayna’ya NATO kapısının kapatılmasını şart koşan Moskova şimdi Romanya ve Bulgaristan’daki NATO güçlerinin çekilmesini istiyor. Rus ve ABD dışişleri bakanları dün Cenevre’de çözüm aradı. Rus Dışişleri Bakanı Lavrov, “güvenlik talepleri”ne Washington’un gelecek hafta yazılı cevap vereceğini duyurdu.
Vali Yerlikaya'dan İstanbullulara çağrı: Bir telefonunuz yeter kimse dışarıda kalmasın
Gündem

Vali Yerlikaya'dan İstanbullulara çağrı: Bir telefonunuz yeter kimse dışarıda kalmasın

İstanbul Valiliği, 39 ilçede 'Kimse dışarıda kalmasın! Misafir edelim' çalışması başlattı. Vali Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından İstanbullulara yaptığı çağrıda, "Kıymetli hemşehrilerim, İstanbul'da kar yağışı başladı. Hava çok soğuk. Sokakta kalan, evsiz vatandaşlarımızı lütfen 155 Polis İmdat Hattı'na bildirelim. Her yıl olduğu gibi biz de onları hemen sıcak bir odaya yerleştirelim'' dedi.
Sektör uzmanları 'İran'dan gaz akışı yeniden başladı' haberlerini yalanladı
Ekonomi

Sektör uzmanları 'İran'dan gaz akışı yeniden başladı' haberlerini yalanladı

İran'da kaynaklanan bir sorundan dolayı Türkiye'ye sağlanan gaz akışının en az 10 gün boyunca askıya alınacağı duyurulmuştu. İran merkezli medya kuruluşları, bakanlık yetkililerine dayandırdığı haberinde sorunun çözüldüğünü ve gaz akışının yeniden başladığını iddia etmişti. Sektör uzmanları, İran'dan Türkiye'ye gaz akışının halen sağlanamadığını ifade etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.