Gündem Başbakandan OHAL açıklaması

Başbakan'dan OHAL açıklaması

Başbakan Yıldırım, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "OHAL'in uzatılması yönünde teklif vereceği" dedi. CHP'nin Meclis'teki anma etkinliklerine katılmama kararına da değinen Yıldırım, "Meclis herkesin. Davet olmaz" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Başbakan Binali Yıldırım
Başbakan Binali Yıldırım

Başbakan Binali Yıldırım, medya dünyasının genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi. OHAL'le ilgili açıklama yapan Yıldırım: "Teklifimiz, uzatma yönünde olacaktır." ifadelerini kullandı. OHAL şartlar olgunlaşınca kalkar ancak tarih vermek zor."

Başbakan Yıldırım, CHP'nin anma törenine katılmamasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Davet olmaz, herkes Meclis'te olmalı."

Başbakan'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

15 Temmuz afişleri

Kimsenin TSK'yı hedefe koymak gibi bir niyeti yok. Onlar, asker kılığında katillerdi. TSK'nın hedefe alınması söz konusu değil.

'Hero' t-shirtü

Kimse, şehit yakınlarına hakaret edemez. Bir daha olmasına izin verilmeyecek.

Afrin'e operasyon

Afrin'e operasyona ilişkin konuşan Yıldırım, "Sınırımıza tehdit olursa anında karşılık veririz." dedi.

Washington'da 15 Temmuz afişlerinin yasaklanması

ABD'nin başkenti Washington Bölgesi Metro İşletmeleri, tramvay ve metro duraklarındaki panolarda 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bilgilendirme ilanlarının asılmasına yasak getirilmesiyle ilgili konuşan Yıldırım, "Kesinlikle kabul edilemez" dedi.

Katar ve Körfez Krizi

Körfez'deki Katar krizine de değinen Başbakan Yıldırım, "Katar'a her an ziyaret olabilir" diye konuştu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.