Gündem Başhekimihmaldenaçığa alındı

Başhekim ‘ihmal’den açığa alındı

Çatışmada yaralanan Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun getirildiği Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi açığa alındı. Tortumlu, tüm müdahalelere rağmen şehit olurken, başhekimin, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürüldü.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Başhekim ‘ihmal’den açığa alındı
Şehit Tortumlu, Narmanlı Camisi’nde cuma namazı sonrası tören düzenlendi.

Tunceli’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu, baba ocağı Erzurum’da defnedildi. Şehit Tortumlu, Narmanlı Camisi’nde cuma namazı sonrası tören düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı törende vatandaşlar “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı.

Süleyman Soylu - Süleyman Tortumlu
Süleyman Soylu - Süleyman Tortumlu
  • Törende Bakan Soylu, Süleyman Tortumlu ve yakınlarına sarılıp taziyelerini iletti. Tortumlu, Soylu’ya “İyi ki şehit babası olmuşum, gururluyum” dedi. Törene şehidin eşi Eda, annesi Erengül, erkek kardeşi Murat, kız kardeşleri Miray ve Serpil güçlükle ayakta durabildi. Şehidin 7 aylık kızı İkra Deren’i bir kadın asker kucağında taşıdı.

Şehit Burak Tortumlu
Şehit Burak Tortumlu

Başhekim ihmalden açığa alındı

Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olanlarla ilgili Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, Tortumlu’nun askeri helikopter ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesine getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürülen hastane başhekiminin, Bakan Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alındığını açıkladı. İlgililer hakkında da soruşturma başlatıldı.

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı
Dünya

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan’da mevkidaşı Berdimuhammedov ile ortak anlaşmalara imza attı. Erdoğan “Türkmenistan’la ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15’inci Liderler Zirvesi için gittiği Aşkabat’ta “Kara ve hava yolu taşımacılığının yanı sıra enerji alanında da görüş alışverişinde bulunduk. Bugün imzaladığımız ortak bildiri 9 maddeden oluşuyor. Kardeş Türkmenistan’la zemini daha da güçlendiriyoruz. Anlaşmaların hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.
Arnavutluk Kosova ile birleşiyor
Dünya

Arnavutluk Kosova ile birleşiyor

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ‘Büyük Arnavutluk mümkün’ çıkışının ardından şimdi de Kosova ile birleşmek için yapılacak bir referandumda ‘evet’ oyu vereceğini açıkladı. Elbasan’da Arnavutluk ile Kosova’nın 7’nci görüşmesinde, iki ülke arasında 14 anlaşma imzalandı. Bu çerçevede sınırlarda polis kontrolü yerine kamera kontrolüne geçilmesine karar verildi
Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı
Gündem

Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği İHA ve SİHA’ların savunma sanayiinde gösterdiği performans, bu alana ilgiyi artırdı. Eylül ayı itibarıyla İHA pilot lisansına sahip kişi sayısı rekor kırarak 567 bin 65’e, kayıtlı drone sayısı 55 bin 725’e yükseldi. İHA eğitimi veren kuruluşların sayısı ise 54’e ulaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.