Gündem Başsavcılıktan minik Leyla haberleriyle ilgili açıklama

Minik Leyla'nın ölümüyle ilgili Başsavcılıktan açıklama

Başsavcılıktan minik Leyla haberleriyle ilgili açıklama

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı, "Leyla Aydemir'in ölüm olayı ile ilgili olarak bazı basın yayın organlarında 5 şahsın gözaltına alındığı yönünde haberler yapılmış ise de söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır" açıklaması yapıldı.

Haber Merkezi AA
Bezirhane köyünde kaybolan ve 18 gün sora ölü bulunan minik Leyla, Türkiye’yi yasa boğdu...
Bezirhane köyünde kaybolan ve 18 gün sora ölü bulunan minik Leyla, Türkiye’yi yasa boğdu...

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı, dedesini ziyaret etmek için gittiği köyde kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüyle ilgili basında çıkan asılsız haberlere itibar edilmemesini istedi.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin, bayramın birinci günü gittikleri Bezirhane köyünde kaybolan kızları Leyla Aydemir ile ilgili bazı basın yayın organlarında bazı asılsız haberlerin yer aldığı bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

  • "Leyla Aydemir'in ölüm olayıile ilgili olarak bazı basın yayın organlarında 5 şahsın gözaltına alındığı yönünde haberler yapılmış ise de söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yine bazı basın ve yayın organlarında konuyla ilgili asılsız başka haberlerin de yapıldığıgörülmektedir.Kamuoyunun doğru aydınlatılması ve bilgi kirliliğinin önlenmesi bakımından gerek gözaltına alınan şahıslar ve gerekse de diğer adli işlemlere ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yapılan basın açıklamaları haricinde basın yayın organlarında çıkan haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir."

Kamuoyunun haber alma hakkı çerçevesinde soruşturma sürecinde basınaçıklamalarının Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılacağı belirtilen açıklamada, "Soruşturmanın selametibakımından soruşturmanın gizliliği ilkesine riayet edilmesi önem arz etmektedir.Konuyla ilgili soruşturmanın hassasiyetle yürütüldüğü hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Leyla Aydemir olayında yeni gelişme
GÜNDEM
Leyla Aydemir olayında yeni gelişme

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.