Gündem Binali Yıldırım İstanbulun şansıdır

‘Binali Yıldırım İstanbul’un şansıdır’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın İstanbul için bir şans olduğunu belirten Başkan Demircan, “Hem yerel, hem devlet tecrübesi var” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen, 'Beyoğlu Buluşmaları' programı hatıra fotoğrafı
AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen, 'Beyoğlu Buluşmaları' programı hatıra fotoğrafı

Beyoğlu’nda bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, PiyalePark’ta düzenlenen aksam yemeğinde bir araya geldi. AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız ve Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş da katıldı. Sohbet havasında geçen gecede STK temsilcilerinin talep ve önerileri dinlendi. Beyoğlu’nda yapılması gereken çalışmalar ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

‘BİR NUMARA YAPACAK’

  • TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Demircan, “Binali Yıldırım’ın hem yerel, hem devlet tecrübesi var. Eşine az rastlanır bir pratik zekaya sahip, icracı kimliğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Türkiye’nin bütün yollarında imzası olduğu gibi, İstanbul’da hangi yolda tümsek var ona varıncaya kadar vakıf. Binali Bey, İstanbul için büyük şanstır. Cumhurbaşkanımızın İstanbul’a ne kadar önem verdiğini biliyoruz. İstanbul’u daha yukarı çıkaracak ve dünya liginde bir numara yapacak isim Binali Yıldırım’dır. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

‘ÜÇ DÖNEM KURALI ÖNEMLİ’

Beyoğlu’nda büyük işlere imza attıklarını da ifade eden Başkan Demircan, “3 Dönem Kuralı çok isabetlidir. Birisi bir makamda 3 dönemden fazla kalmamalı. 3 dönemde zaten yapacağını yapmışsındır. ‘Başkanım aday gösterilmediğiniz için üzgün müsün’ diye soruyorlar. Samimi olarak ifade ediyorum ki sevinçliyim. 15 sene Beyoğlu’nu yönettik. Beyoğlu’nun adını yıldızların yanına yazdık. Sizlerin desteğiyle Beyoğlu’nda bu güzel 15 yılı tamamladık. Emaneti yetkin ve Beyoğlu’na layık bir kardeşime teslim etmekten çok mutlu olacağım” dedi.

İstanbul 2023’e hazırlığımız tam
GÜNDEM
İstanbul 2023’e hazırlığımız tam

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.