Gündem Binali Yıldırımdan temizlik harekatı vurgusu Türkiyeye kurulan tuzaklara karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecek

Binali Yıldırım'dan 'temizlik harekatı' vurgusu: Türkiye'ye kurulan tuzaklara karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecek

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'da düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Burada yaptığı konuşmada, terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonlara değinen Yıldırım, "İçeride ve dışarıda ülkemize karşı kurulan tuzaklara karşı amansız mücadelemiz bugün de yarın da kararlılıkla devam edecektir." diye konuştu. Yıldırım operasyonları, 'bir temizlik harekatı' olarak niteledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Binali Yıldırımdan temizlik harekatı vurgusu: Türkiyeye kurulan tuzaklara karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecek
​AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım

Binali Yıldırım, Erzincan Belediyesince, belediye binasında protokol ve vatandaşlarla düzenlenen toplu bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, 2020 ve 2021 yıllarında tüm dünyada etkili olan salgın dolayısıyla bir araya gelip bayram kutlaması yapamadıklarını hatırlattı.

"BAYRAMLARI YAŞABİLİYORSAK GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ SAYESİNDE"

Bayram ve ramazan günlerinin kardeşlik ve dostlukların daha da arttırılacağı günler olduğunu belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bayramlar, maneviyatımızın doruğa çıktığı günlerdir. Ramazan ayı ile bayram günlerinde tüm kırgınlıkların, küskünlüklerin bir kenara bırakılıp yeni bir başlangıç yapıldığı, sayfa açıldığı mübarek günlerdeyiz. Tabii biz bu günleri, bayramları, bayram tadında yaşayabiliyorsak, bunu gece gündüz 7 gün 24 saat yaz kış demeden sınır boylarımızda nöbet tutan kahraman Mehmetlerimiz, polisimiz, jandarmamız ve güvenlik güçlerimizin sayesinde gerçekleştiriyoruz. Bugün hamdolsun ülkemizin tamamında 780 bin kilometrekare vatan toprağı ile 492 bin kilometrekare mavi vatanımızda ay yıldızlı bayrağımız dalgalanıyor. Huzur ve güven içinde vatandaşlarımız yaşıyor, bu büyük bir nimet."

HDP'li Fatma Kurtulan PKK kanalına konuştu: Pençe-Kilit Türkiye'nin geleceğini tehlikeye atıyor
GÜNDEM
HDP'li Fatma Kurtulan PKK kanalına konuştu: Pençe-Kilit Türkiye'nin geleceğini tehlikeye atıyor

"TEMİZLİK HAREKATI YAPIYORUZ"

Yıldırım, ülkenin güney sınırında bölücü PKK, PYD, YPG terör örgütlerine karşı 911 kilometre sınır şeridinde güvenli bölge oluşturulduğunu ifade ederek, Kuzey Irak bölgesinde halen kahraman güvenlik güçlerinin temizlik harekatı yaptığını aktardı.

Binali Yıldırım'dan 'temizlik harekatı' vurgusu: Türkiye'ye kurulan tuzaklara karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecek
OYNAT 02:11
Binali Yıldırım'dan 'temizlik harekatı' vurgusu: Türkiye'ye kurulan tuzaklara karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecek
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'da düzenlenen iftar programına katıldı. Burada yaptığı konuşmada, terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonlara değinen Yıldırım, 'İçeride ve dışarıda ülkemize karşı kurulan tuzaklara karşı amansız mücadelemiz bugün de yarın da kararlılıkla devam edecektir.' diye konuştu. Yıldırım operasyonları, 'bir temizlik harekatı' olarak niteledi.

Bütün bunların amacının vatandaşların güven ve huzur içinde ait oldukları yerlerde yaşamlarını sürdürmesi olduğuna dikkati çeken Yıldırım, Türkiye'nin zor bir coğrafyada yer aldığının altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

  • "İbn-i Haldun, 'Coğrafya kaderdir.' demiş. Bu coğrafya bizim kaderimiz. Bu coğrafyada sadece 85 milyonun sorumluluğunu taşımıyoruz. Ayrıca Kafkaslar'da, Orta Doğu'da, Kuzey Afrika'da, Orta Asya'da ve Balkanlar'da yaşayan 1,5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu da bize ait. Onun için bu topraklarda güçlü olmaktan başka çaremiz yok. İçeride ve dışarıda ülkemize karşı kurulan tuzaklara karşı amansız mücadelemiz bugün de yarın da kararlılıkla devam edecektir."

"HÜR VE BAĞIMSIZ OLARAK YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Yıldırım, dünyanın büyük sıkıntılardan geçtiğini, salgından ve Ukrayna-Rusya savaşından, Orta Doğu'da, Libya'da, Yemen'de ve dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen istikrarsızlar nedeniyle insanlığın büyük bedel ödediğini vurgulayarak, "İnsanlar memleketlerini, yerlerini yurtlarını terk etmek, başka yerlere göç etmek mecburiyetinde kalıyor. İşte bu şartlar altında bizim Türkiye'de bu sıkıntıların üstesinden gelmek üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Bütün bunlar geride kalacak. Daha güzel günleri elbette beraber yaşamaya devam edeceğiz. Bunun için ihtiyacımız olan farklılıklarımızı zenginlik olarak göreceğiz ve birbirimize kenetleneceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, ay yıldızlı bayrağımızın altında hür ve bağımsız olarak yaşamaya devam edeceğiz." dedi.

Pençe-Kilit Operasyonu'nda teröristlerin yakalanma anı
DÜNYA
Pençe-Kilit Operasyonu'nda teröristlerin yakalanma anı

Pençe-Kilit Operasyonu'nda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 63’e yükseldi
OYNAT 00:22
Pençe-Kilit Operasyonu'nda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 63’e yükseldi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 63'e yükseldiğini açıkladı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 'Pençe-Kilit Operasyonu planlandığı gibi başarıyla devam ediyor. Teröristlerin sığınak, barınak, mağara ve mühimmat depoları Kahraman Topçularımız tarafından vuruluyor. Bölgede 2 terörist daha etkisiz hâle getirildi ve böylece etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 63'e yükseldi.' ifadeleri kullanıldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.