Gündem Birkaç güne müjdemiz olacak

Birkaç güne müjdemiz olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik’in Afrin ile Cerablus’ta teröristlere karşı büyük mücadele verdiğini, Kandil’in de bombalandığını hatırlatarak “Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz olacak inşallah. Rabb’im Mehmetçiğimize güç kuvvet versin” diye konuştu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Birkaç güne müjdemiz olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil’in bombalandığını belirterek, “Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak inşallah” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Sultangazi mitinginde vatandaşlara seslendi, terörle mücadelede müjde mesajı verdi. Erdoğan, özetle şunları söyledi: Şu ana kadar başta CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce olmak üzere, muhalefetin ağzından terörle mücadele diye bir şey duyulmuyor. Niye? Bunların kitabında terörle mücadele yok ama bizde var. Şimdi ben buradan sesleniyorum: Biz, terörle mücadele ediyoruz. Sayın İnce başta olmak üzere diğerleri, yatıp kalkıp ne diyorlar? 'Niye Edirne Cezaevi'nde kalsın' diyorlar. Kardeşim sen nasıl bir insansın?

BU OYUNU SİZ BOZACAKSINIZ

Bunların partisi, bir başka bu tür cezai konumu olmayan, tutukluluğu veya mahkumiyeti olmayan bir başka adam bulamıyor mu da bunu cumhurbaşkanı adayı olarak çıkarıyor? Dert başka. Sayın İnce, Bay Muharrem ne yaptı? Edirne'ye gitti beyfendiyi ziyaret etti. Ben bugüne kadar, Kürt kardeşlerim, dedim, ayrım yapmadım. Niye? Bizim değerlerimizde Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abhaza, Gürcü, Arnavut, Boşnak.. böyle bir ayrım yok. Benim Kürt kardeşlerim, bu oyunu da siz bozacaksınız. Size inanıyorum.

KUDÜS'Ü BİLE İSTİSMAR ETTİ

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kudüs meselesini bile istismar etmeye kalktı. Sizin Kudüs'le bir derdiniz yok. Afrin meselesinde ne dediler. 'Afrin'e gitmeyin.' Cerablus'ta ne dediler? 'Gitmeyin.' Biz ne dedik? Gideceğiz. Gittik mi, gittik. Şu ana kadar orada Mehmedimiz, Özgür Suriye Ordusu hamdolsun teröristlere karşı büyük mücadele verdi. Suriye'nin kuzeyinde terör koridorunu kaldırdık.

MEHMEDİMİZİN YANINDAYIZ

Şimdi Kandil'i bombalıyoruz. Dost geçinenlere 'Eğer dost iseniz siz halledin. Siz halletmiyorsanız biz hallediyoruz' dedik. Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak inşallah. Rabb'im Mehmetçiğimize güç kuvvet versin. Biz bütün imkanlarımızla şu anda Mehmedimizin yanındayız, komutanlarımızın yanındayız.

  • İstanbul’a dev bilim merkezi
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbullulara 8 bin metrekarelik bilim merkezi müjdesi verdi. Erdoğan Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Haliç Tersanesi’nin bulunduğu alana yapılacak merkezin, yılda 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayacağını belirtti. Bilim merkezinin insan ve medeniyet odaklı olacağını vurgulayan Erdoğan, projenin 3 yıl süreceğini ve 100 milyon lira bütçeyle hayata geçirileceğini kaydetti. Bilim merkezinde uluslararası saygınlığı olan bir teknoloji merkezi, dijital tematik kütüphane ve inovasyon merkezi, eğitim programları, atölye ve bilim gösterileri yer alacak. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan akşam saatlerinde Katar Emiri Şeyh Temim ile telefonda görüşerek bayramlaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazı çıkışında kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla bayramlaştı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazı çıkışında kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla bayramlaştı.

Bedelli askerlik gündemimizde

Bayram namazını Marmara İlahiyat Camii'nde kıldıktan sonra açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Kalıcı bir bedelli askerlik gelmesinin şansı var mı? Böyle bir konu gündeminizde var mı? sorusu üzerine, kalıcı bedelli askerliğin çok ayrı bir konu olduğunu ifade etti. Erdoğan, "Kalıcı bir bedelli askerlikten öte, bir defa bedelli askerliğin sınırı ne olacak, şartları ne olacak? Bu konuda tabii bunu belirleyecek olan bir yerde de herhalde biz siviller olmaktan öte askeri erkan. Yani Genelkurmay. Onlarla oturacağız, konuşacağız. Genelkurmay Başkanlığımız 'Bize şu kadar asker gerekiyor' dediği zaman biz kalkıp da Genelkurmay'ın bu talebini bir kenara koyamayız. Türkiye'de şu anda zaten bizim Silahlı Kuvvetlerimiz ciddi oranda profesyonel orduya geçmiş durumda, hala da devam ediyor. Ama şimdi bu bedelli askerlikle ilgili de bir ihtiyacın olduğu ortada. Temennimiz o ki inşallah seçimlerden sonra bunu Türk Silahlı Kuvvetleri ile oturacağız, konuşacağız. İhtiyaç nedir? Yaş sınırları ne olacak? Bunları belirledikten sonra da bunun adımını atacağız. Yani gündemimizde var" dedi.

  • Bu işin arkasını bırakmayacağız
  • Erdoğan, Suruç'ta AK Partililere yönelik saldırıya ilişkin, "Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyini Suruç'ta ne yazık ki terör örgütü PKK, HDP öldürdü. Aileden birkaç kişiyi yaraladılar. Bunların içerisinde ağır olanlar da var. Bunlar birer tahrik unsuru olarak hala bu işi bırakmış değiller. Esnaf ziyareti yapılırken 'Siz bizim HDP'li olduğumuzu bilmiyor musunuz, nasıl buraya gelir girersiniz' gibi bir yaklaşımla orada bu tür bir saldırı cereyan etti ve bunun neticesinde böyle bir durum ortaya çıktı. 4 ölü, 9 kadar yaralı var. Bunlar bizi üzen ve gerçekten barışa koşalım diyenler, biz demokrasi, barış, özgürlük, bundan yanayız diyenler, çözüm sürecinde yaptıkları oyunları maalesef hala yapmaya devam ediyorlar" dedi.
  • Erdoğan, milli birlik ve kardeşlik dediklerinde de orada aynı şeyin yapıldığını belirterek, "Çözüm süreci dedik, orada da aynı şeyi yaptılar. Şu anda da aynı şeyi yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar ama şunu bilsinler ki biz bu işin arkasını bırakmayacağız. Ne Gabar'da bırakacağız ne Cudi'de bırakacağız ne Tendürek'te bırakacağız ne Bestler Dereler'de bırakacağız ne de bu tür yerlerde bırakacağız. Üzerine üzerine gideceğiz. Tek terörist kalmayıncaya kadar bunu kovalayacağız. Çünkü benim milletimin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok" diyerek sağduyu çağrısında bulundu.

Tesadüfi bir olay değil
GÜNDEM
Tesadüfi bir olay değil

Erdoğan ilk
turda seçilir
SEÇİM
Erdoğan ilk turda seçilir

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.