Gündem Bizim Esnaf projesi yüzleri güldürdü

“Bizim Esnaf” projesi yüzleri güldürdü

Bahçelievler Belediyesi’nden, yeni eğitim ve öğretim yılında, 22 bin öğrenciye 200 TL tutarında kırtasiye yardımı yapıldı. Bahçelievler Belediyesi’nin “Bizim Esnaf” projesi kapsamında, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile öğrencilerin okul malzeme ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla 22 bin öğrenciye 200 TL tutarında kırtasiye desteği verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
“Bizim Esnaf” projesi yüzleri güldürdü  ​
Öğrenciler, okul ihtiyaçlarını karşılamak için Bahçelievler’de faaliyet gösteren kırtasiyeye gitmesi ile hem esnaf kazandı hem de vatandaş ihtiyacını karşılamış oldu.

Bahçelievler Belediyesi’nden, yeni eğitim ve öğretim yılında, 22 bin öğrenciye 200 TL tutarında kırtasiye yardımı yapıldı. Bahçelievler Belediyesi’nin “Bizim Esnaf” projesi kapsamında, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile öğrencilerin okul malzeme ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla 22 bin öğrenciye 200 TL tutarında kırtasiye desteği verildi. Öğrenciler, okul ihtiyaçlarını karşılamak için Bahçelievler’de faaliyet gösteren kırtasiyeye gitmesi ile hem esnaf kazandı hem de vatandaş ihtiyacını karşılamış oldu. Proje kapsamında yapılan yardımlar nakit olarak değil puan sistemi ile vatandaşa SMS üzerinden gönderiliyor.

  • Yardım almak için başvuruda bulunan vatandaşlar, Bahçelievler ilçesindeki kırtasiye esnafına giderek 200 TL karşılığında alışveriş yapabiliyor. Eğitim desteği kapsamında hem öğrencilerin okul ihtiyaçlarını karşılarken Bahçelievler kırtasiye esnafı da bu kapsamda oldukça yararlandı. Bahçelievler Belediyesi’nin tespit ettiği ihtiyaç sahipleri vatandaşlar kendisine lazım olan malzemeyi nakit olarak değil esnaftan satın alarak ilçe ekonomisine katkı sağlamış oldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.