Gündem Bölgede büyük değişim kapıda

Bölgede büyük değişim kapıda

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Ankara ziyaretinin ikinci gününde, IKBY'deki medya organları temsilcilerine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile yaptığı görüşmelere ilişkin, “Toplantı'da Gülen'e ait Kürdistan'daki okulların durumunu konuştuk.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Bölgede büyük değişim kapıda
Orada eğitim alan öğrencilerin zarar görmeden sorunun çözülmesi konusunda anlaşmaya vardık" dedi. Görüşmelerin çok önemli olduğunu vurgulayan Barzani, toplantının en önemli maddeleri arasında terör örgütü DAEŞ ile mücadelenin yer aldığını aktardı, Barzani, “Terör örgütü DAEŞ ile nasıl ortak mücadele edileceğine ilişkin anlaşmaya vardık. Çünkü bölgede büyük değişimler kapıda. Bu yüzden dayanışmanın ve yakınlaşmanın daha fazla olması gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Mesud Barzani, ziyaretinin ikinci gününde Meclis  Başkanı İsmail Kahraman ile görüştü. Barzani  15 Temmuz'da bombalanan Meclis'i de gezdi.
Mesud Barzani, ziyaretinin ikinci gününde Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile görüştü. Barzani 15 Temmuz'da bombalanan Meclis'i de gezdi.


Barzani görüşmenin diğer bir bölümünde ikili ticari, siyasi ve güvenlik ilişkilerinin geliştirilip güçlenmesinin yanı sıra Erbil-Bağdat arasındaki ilişkilerin de konuşulduğunu kaydetti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.