GündemBoluda 6 ayda 408 trafik kazası oldu

Bolu'da 6 ayda 408 trafik kazası oldu

Bolu'da yılın ilk 6 ayında meydana gelen 408 trafik kazasında 13 kişi öldü, 807 kişi yaralandı.

Haber MerkeziAA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Bolu'da yılın ilk 6 ayında meydana gelen 408 trafik kazasında, 13 kişi hayatını kaybetti, 807 kişi de yaralandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, Türkiye'nin önemli karayolu geçiş güzergahlarından biri olan Bolu'da geçen yıl 408 yaralamalı ve ölümlü trafik kazası meydana geldi.

Ankara ve İstanbul arasındaki ana bağlantı yolları olan Anadolu Otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu kent merkezi, Gerede, Yeniçağa ve Bolu Dağı mevkilerindeki trafik kazalarında 13 kişi hayatını kaybederken 807 kişi de yaralandı.

Ölümlü trafik kazalarının nisan, mayıs ve haziran aylarında arttığı görüldü.

  • Nisan ayında meydana gelen 85 trafik kazasında 1 kişi öldü 164 kişi yaralandı. Yine mayıs ayında 81 trafik kazası meydana gelirken, bu kazalarda ise 2 kişi öldü, 182 kişi de yaralandı. Haziran ayında ise ayında ise 82 trafik kazasında 4 kişi öldü, 176 kişi yaralandı.

Hollanda-İngiltere maçında dikkat çeken detay
Spor

Hollanda-İngiltere maçında dikkat çeken detay

Hollanda'nın İngiltere'ye 1-0 mağlup olduğu hazırlık maçının 68. dakikasında oyuna giren golcü futbolcu Jamie Vardy maçı topa dokunamadan tamamladı.
İnşaat kazısında bulundu: Çuvalla götürdüler
Gündem

İnşaat kazısında bulundu: Çuvalla götürdüler

İzmit'te, bir inşaatın temel kazısı sırasında tarihi mezar bulundu. Müze Müdürlüğü yetkilileri incelemelerde bulunurken, inşaat çalışması durdu.
Çiftlik Bank'tan aldığı para başına dert oldu
Ekonomi

Çiftlik Bank'tan aldığı para başına dert oldu

'Çiftlik Bank'tan aldığım 200 bin lirayı devlete iade etmek istiyorum' diyen iş adamı Fatih Yalçınkaya parayı iade etti, ancak başı dertten kurtulmadı. Bu sefer de Çiftlik Bank alacaklısı olduğunu iddia eden bir avukat makineye haciz koydurdu. Yaşananlar üzerine Yalçınkaya ise makineyi satması halinde tüm parasını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını açıkladı.
'Mehmed Bir Cihan Fatihi' başrolünden reytinge ilk yorum
Hayat

'Mehmed Bir Cihan Fatihi' başrolünden reytinge ilk yorum

'Mehmed: Bir Cihan Fatihi' dizisinin ilk bölümde reytinglerde üçüncü sırada yer almasını yorumlayan başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu, "Önümüzdeki bölümlere bakacağız" dedi.
Türkiye'nin ilk milli uçak gemisi 2019'da denize inecek
Ekonomi

Türkiye'nin ilk milli uçak gemisi 2019'da denize inecek

Kamuoyunda uçak gemisi olarak bilinen, Türkiye'nin ilk yerli ve milli savaş uçak gemisi " Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu"nun Tuzla Sedef Tersanesi'ndeki inşasında çalışmalar hızla devam ediyor. Geminin 2019 yılı başlarında yüzdürülmesi planlanıyor.