Gündem Boludaki hortumda 12 ev hasar gördü

Bolu haberleri: Bolu'daki hortumda 12 ev hasar gördü

Bolu'daki hortumda 12 ev hasar gördü

Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti beldesinde, pazar günü etkili olan hortumda, 12 evde hasar oluştuğu ve bölgede hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı belirtildi. Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada, "7 Ekim Pazartesi itibariyle de evleri zarar gören vatandaşlarımızın evlerinin bakım ve onarımları için gerekli yardımlar belirlenerek hak sahiplerinin kullanımlarına sunulmuştur" ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi DHA
Zarar gören evlerin hasar tespitleri yapılarak tadilat için gerekli yardımlar belirlendi.
Zarar gören evlerin hasar tespitleri yapılarak tadilat için gerekli yardımlar belirlendi.

Taşkesti beldesi Karamurat köyü Alaçam Mahallesi'nde, pazar günü saat 06.30 sıralarında, hortum etkili oldu. Hortum nedeniyle köyde 5'i ağır, 7'si hafif olmak üzere 12 evde hasar oluştu. Bazı ağaçlar devrilirken, evlerin de çatısı uçtu.

Edirne'deki şiddetli fırtına evlerin çatısını uçurdu
GÜNDEM
Edirne'deki şiddetli fırtına evlerin çatısını uçurdu

Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada, köydeki hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı ve tadilat çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Hortum nedeniyle köyde 5'i ağır, 7'si hafif olmak üzere 12 evde hasar oluştu.

Fırtına Bodrum'u yıktı geçti
GÜNDEM
Fırtına Bodrum'u yıktı geçti

Tadilat çalışmaları başlandı

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

  • "Pazar günü saat 06.30 sıralarında Mudurnu Karamurat köyünün Alaçam Mahallesi’nde hortum sebebiyle zarar gören evlerin hasar tespitleri yapılarak tadilat için gerekli yardımlar belirlendi. 6 Ekim tarihinde meydana gelen afet sonrası hasar gören 5’i ağır, 7’si hafif hasarlı olmak üzere toplam 12 evin hasar tespiti ve hasarların maddi miktarları Bolu Valisi Ahmet Ümit’in talimatlarıyla ivedilikle aynı gün içerisinde belirlenmiştir.
  • 7 Ekim Pazartesi itibariyle de evleri zarar gören vatandaşlarımızın evlerinin bakım ve onarımları için gerekli yardımlar belirlenerek hak sahiplerinin kullanımlarına sunulmuştur. Bu çerçevede Mudurnu Kaymakamlığı’nın kontrol ve koordinesinde tadilatlar başlamıştır. Mağduriyetlerin kısa süre içinde giderilmesi beklenmektedir."

Tadilat çalışmalarına başlandı.

Bazı ağaçlar devrilirken, evlerin de çatısı uçtu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de

Yabancı Mensupları kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "

PYD’nin bıraktığı 750 DEAŞ’lının 195’i yakalandı. Amerika 120 saatlik sürenin sona erdiği salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır ama bu söz bilaistisna yerine getirilmemiş olursa 120'nci saatin sona erdiği dakika, Barış Pınarı Harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Şu anda tabii daha henüz terör örgütleri çıkmış değil. 120 saati bunun için belirledik" dedi. Trump'ın mektubu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi, saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Sarı kız olarak bilinen örümceği cam fanusta besliyor: Her gün et veriyoruz
Gündem

Sarı kız olarak bilinen örümceği cam fanusta besliyor: Her gün et veriyoruz

Antalya'nın Kemer ilçesinde, bir işletmeye ait inşaat alanında, 'Sarı Ömer' ve 'Sarı kız' adlarıyla bilinen, zehirli ve et yiyen örümcek bulundu. Cam fanusa konulan örümceğe işletme sahibi İsmail Embiyaoğlu, 'Hüsamettin' adını verdi. Embiyaoğlu, "Bir kadın geldi, görünce bıraktı kaçtı, o da korktu. 'Böyle bir hayvanı ben hiç görmedim' dedi. Daha sonra bunu Facebook'tan paylaştık. 'Sarı kız' gibi isimlerle paylaşımın altına yorumlar geldi. En çok Güneydoğu'da gözüktüğü ve çok zehirli olduğu söylendi. Her gün et veriyoruz" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü. Görüşmeye ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan ABD Başkanı, Erdoğan'ın dün attığı bir tweeti alıntılayarak 'Terörizmi yenin' ifadesini kullandı. Trump'ın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından görüşmeye dair açıklama yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.