Gündem Kar bir metreyi aştı Öğrenciler 12 gün tatil yaptı

Kar bir metreyi aştı: Öğrenciler 12 gün tatil yaptı - Bingöl haber

Kar bir metreyi aştı: Öğrenciler 12 gün tatil yaptı

Türkiye'de son günlerde etkisini daha da artıran soğuk hava yurdun bir çok bölgesinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, yer yer bir metreyi aşan kar nedeniyle eğitime 8 gün ara verildi. Kar tatili hafta sonuyla birleşince öğrenciler 12 gün tatil yaptı. Çalışmalarını sürdüren ekipler her gün ortalama 70 kamyon dolusu karı ilçe dışına taşıyor.

Haber Merkezi IHA
Karlıova'da 2 Ocak'tan bu yana eğitim-öğretim yapılamıyor.
Karlıova'da 2 Ocak'tan bu yana eğitim-öğretim yapılamıyor.

Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi Bingöl'de de kar yağışı etkili oldu. Bingöl'de en çok kar yağışı ise Karlıova'da gerçekleşti.

12 gündür eğitim yapılamıyor

İlçe merkezinde bir metreyi aşan kar nedeniyle 2 Ocak'tan itibaren okullara toplam 8 gün ara verildi. Hafta sonlarının da araya girmesiyle öğrenciler 12 gün tatil yapma fırsatı buldu.

Kar ve tatil dolayısıyla çok eğlenme fırsatı bulduklarını belirten öğrenciler, okullarını da özlediklerini ifade etti.

Karlıova'da bir metreyi aşan kar nedeniyle 12 gündür eğitim-öğretim yapılamıyor.

Her gün 70 kamyon kar taşınıyor

Kar yağışının tüm ilçeyi kaplaması üzerine belediye ekipleri de aralıksız olarak çalışıyor. İş makineleri ile kürünen karlar belirli alanlarda toplanarak kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor. Her gün ortalama 70 kamyon karın ilçe dışına götürüldüğü Karlıova'da, vatandaşlar da iş yerlerinin önlerini kendi imkanları ile temizlemeye çalışıyor.

Her gün yaklaşık 70 kamyon kar ilçe dışına taşınıyor.

Karla mücadele ekipleri tarafından ilçe ve okullardaki kar birikintileri hafta sonu büyük oranda temizlenerek, Pazartesi günü çocukların eğitime başlaması için çalışılıyor.

Doğu buz kesti: Göle eksi 30,6
GÜNDEM
Doğu buz kesti: Göle eksi 30,6

İstanbul, İzmir ve 9 ile kuvvetli yağış uyarısı
GÜNDEM
İstanbul, İzmir ve 9 ile kuvvetli yağış uyarısı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.