Gündem Bu köyde yaşayanlar diken üstünde

Adana haberleri... Bu köyde yaşayanlar diken üstünde

Bu köyde yaşayanlar diken üstünde

Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Henüzçakırı Mahallesi'nde bulunan yerleşim yerleri kaya düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalınca AFAD ekipleri bölgede çalışma başlattı.

Haber Merkezi IHA
Yerleşim yerinin üst kısmında bulunan dev kayalar yerleşim yerine düşmeye başlamadı.
Yerleşim yerinin üst kısmında bulunan dev kayalar yerleşim yerine düşmeye başlamadı.

Kozan'a bağlı Henüzçakırı Mahallesi'nde bulunan yerleşim yerleri kaya düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalınca AFAD ekipleri bölgede çalışma başlattı.

Henüzçakırı (Enizçakırı) Mahallesi'nin yerleşim yerinin üst kısmında bulunan kayalık alandaki dev kayaların yerleşim yerine düşmeye başlaması ile köylüler diken üstünde dururken Mahalle Muhtarı Ahmet Avcı ise yetkililerden yardım istedi.

Adana AFAD teknik personellerce kaya düşmesi riski açısından bölgede çalışma yapıldığını belirten muhtar Ahmet Avcı, "Köyümüzün arka kısmında yerleşim yerinin de bulunduğu alanda kayalıklar bulunmaktadır. Bu kayalıklar zaman zaman yerleşim yerlerimize yuvarlanarak düşmektedir. Yine köyümüzün arkasında bulunan ekili alanda yağmur yağınca su birikintisi oluşuyor ve bu su birikintisi de kayaların düşme riskini tetikliyor. Biz bir an evvel bu su birikintisini kayalıklara götüren bölgeye bir kanal yapılarak engel olmasını istiyoruz. Hatta geçtiğimiz yıllarda da yerleşim yerlerimize dev kaya parçaları düşmüştü" dedi.

Köylüler korku içinde yaşıyorlar
GÜNDEM
Köylüler korku içinde yaşıyorlar

Köylüler diken üstünde: 64 ev hasar gördü
GÜNDEM
Köylüler diken üstünde: 64 ev hasar gördü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.