Gündem Bu ülke asla diz çökmez

Bu ülke asla diz çökmez..

Yeni Şafak, Başkent Ankara’da Genelkurmay ve Kara Kuvvetleri gibi kurumların bulunduğu bölgede askeri servis araçlarına bomba yüklü araçla gerçekleştirilen kalleş saldırıya dair yazılı bir açıklama yayınladı. Söz konusu açıklamada, 'Bu ülke asla diz çökmez' mesajı verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Bu ülke asla diz çökmez..
Terör dün Türkiye'yi bir kez daha hedef aldı. Başkentin en merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi'ndeki saldırı, saat 18.31'de, gerçekleştirildi. Teröristler bomba yüklü aracı Merasim Sokak'ta trafik ışıklarını bekleyen 4 askeri servis aracının arasına girerek patlattı. Patlamanın etkisi ile üçüncü serviste hem yangın meydana geldi, hem de araç savrularak lojman duvarına kadar sürüklendi.

Çokuluslu terör: 28 şehit, 61 yaralı

Yeni Şafak, alçakça düzenlenen saldırıya dair yazılı bir açıklama yayınladı. İşte, 'Yumruklarımızı sıkalım, safları sıklaştıralım, Türkiye içinde umutsuzluk yayanların karşısında dimdik duralım' ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle:

"Türkiye'yi terörle dize getirmek isteyenler, bu ülkeye diz çöktürmek isteyenler, birliğini, bütünlüğünü, gücünü hedef alanlar, dün Ankara'da “çokuluslu" bir terör saldırısına daha imza attı.

Suriye'de ortak cephe kuranlar, meseleyi Suriye savaşı olmaktan çıkarıp doğrudan Türkiye'ye yönelik saldırıya dönüştürmeye çalışanlar, Ankara'yı hedef alan yeni bir terör saldırısı ihale etti.

PKK, PYD ve IŞİD'in yanısıra bütün terör örgütlerini tek çatı altında toplayanlar, onları finanse edip silahlandıranlar, onlara Türkiye'de hedef belirleyenler sivillerimizi, askerlerimizi, başkentimizi hedef aldı.

Bu saldırının failleri PKK-PYD çatısı altında faaliyet gösteren terör hücreleridir. Ama arkasındaki güçler, Suriye'de muhalifleri bitirmeye, Suriye halkının iradesini zayıflatmaya, Türkiye'nin Suriye'ye yönelik hassasiyetlerini yok etmeye çalışan şer koalisyonudur.

Bu saldırı, Cizre'de, Silopi'de, İdil'de başlattıkları, başaramadıkları, hiçbir zaman başaramayacakları “iç işgal girişimi"nin parçasıdır. Azez'de muhalifleri tasfiye etmeye çalışanların, Kuzey Suriye üzerinden Türkiye'yi boğmaya çalışanların, onlara destek verenlerin ortak katliamıdır.

Bu saldırı, “PYD ortağımızdır" diyenleri, onu silahlandıranları suç ortakları olarak ortaya çıkarmıştır.

Kırk yıldır terörle mücadele eden, asla pes etmeyen, her geçen gün daha da güç kazanan, coğrafyanın umudu haline gelen Türkiye, bu tür kirli ortaklıklara prim vermeyecektir. Milletimizin sabrı daha da artacak, “acımasız direniş" azmi daha da güç kazanacaktır.

Bin yıldır yaptığımız gibi, bunların da üstesinden gelmeyi bileceğiz. Batı'daki, Kuzey'deki, Doğu'daki ve Güney'deki terör ortaklarına karşı, millet olarak, devlet olarak, ülke olarak gereken cevabı vermeyi bileceğiz.

Türkiye bu meselenin üstesinden gelecektir. Terörün tetikçilerini de arkasındaki güçleri de tespit edecektir. Ve gereken cevabı büyük bir kararlılıkla verecektir. Çok hızlı, kararlı bir şekilde de bu cevabı vermelidir.

Toplumsal dayanışma içinde bütün bunların üstesinden geleceğiz.

Saldırıyı yapanları da, ortaklarını da, terör örgütlerine siyasi güç muamelesi yapıp onu ortak kabul edenleri de, dünyanın gözü önünde terör örgütlerine açık açık silah sevkıyatı yapanları da biliyoruz ve lanetliyoruz.

Milletimizin başı sağolsun.

Omuz omuza verelim, terör ortaklarını ifşa edelim, o kirli senaryoları boşa çıkaralım.

Birlik, dayanışma, kardeşlik bağlarınızı güçlendirelim!

Yumruklarımızı sıkalım, safları sıklaştıralım, Türkiye içinde umutsuzluk yayanların karşısında dimdik duralım!"

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.