Gündem Büyükçekmecede düşen eğitim uçağının görgü tanığı Sağa kaydırmasaydı TEMe düşme ihtimali vardı

Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağının görgü tanığı: Sağa kaydırmasaydı TEM'e düşme ihtimali vardı

İstanbul Büyükçekmece'de bir eğitim uçağının boş araziye düştüğü anlarda aracıyla yoldan geçen görgü tanığı o anları anlattı. Görgü tanığı, "Pilotun bilerek ya da bilmeyerek uçağı sağa kaydırdığını, kaydırmasaydı TEM'e düşme ihtimalinin yüksek olduğunu gördüm" dedi.

Haber Merkezi AA
Büyükçekmece'de bir eğitim uçağının boş araziye düştüğü anlarda aracıyla yoldan geçen görgü tanığı o anları anlattı.
Büyükçekmece'de bir eğitim uçağının boş araziye düştüğü anlarda aracıyla yoldan geçen görgü tanığı o anları anlattı.

İstanbul Büyükçekmece'de bir eğitim uçağının boş araziye düştüğü anlarda aracıyla yoldan geçen görgü tanığı Gazeteci Mehmet Mert, pilotun uçağı sağa kaydırmada başarısız olması halinde uçağın TEM Otoyolu'na düşme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtildi.

Mert, Hadımköy gişelerinden TEM Otoyolu'na doğru Çatalca'ya gitmek üzere seyir halinde olduğunu söyledi.

İstanbul'da bir eğitim uçağı düştü: Uçağın pilotaj lisans öğrencisi yaralı olarak kurtarıldı
GÜNDEM
İstanbul'da bir eğitim uçağı düştü: Uçağın pilotaj lisans öğrencisi yaralı olarak kurtarıldı
  • Göl üzerindeki viyadüğe girerken uçağın havadan sağa doğru kaydığını gördüğünü ifade eden Mert, "O an uçak ya da paraşüt olduğu tam belli ettiremedim. Sonra uçak sağa kaydığında yavaşlayarak baktım ki yere bir şey çakılmış. Hemen gazeteden birkaç kişiye ulaşmaya çalıştım. Belki de pilotun bilerek ya da bilmeyerek sağa kaydırdığını, kaydırmasaydı TEM'e düşme ihtimalinin yüksek olduğunu gördüm. Yani manevra yapmıştı" ifadelerini kullandı.

Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü: Yaralanan 1 kişinin uçaktan çıkarılma anı kamerada
OYNAT 00:59
Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü: Yaralanan 1 kişinin uçaktan çıkarılma anı kamerada
İstanbul Büyükçekmece'de bir eğitim uçağı boş araziye düştü. Uçak Hezarfen Havalimanı'ndan kalkmıştı. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Uçakta bulunan pilotaj lisans öğrenci yaralı olarak kurtarıldı. Olay yerine Sağlık Bakanlığına bağlı ambulans helikopter gönderildi. İtfaiye ekiplerinin yaralı öğrenciyi çıkardığı o anlar böyle kaydedildi.

İstanbul'da eğitim uçağı düştü
FOTOĞRAF 10
Title
AYJET Uçuş Okulu'na ait TC-UUG kuyruk tescilli eğitim uçağının Beylikçayırı mevkisinde boş araziye düşmesi üzerine polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi.
Title
Burun kısmından toprağa gömülü haldeki uçak, ekipler tarafından halat yardımıyla çıkarıldı.
Title
Uçağın pilotu yaralandı<br> <br> Kazada yaralanan pilot, itfaiye ekipleri tarafından uçağın enkazından çıkarıldı. Sağlık ekipleri yaralı pilota olay yerinde müdahale etmeye başlarken, bölgeye hava ambulansı istendi.
Title
Yaralı, hava ambulansla hastaneye sevk edildi.
Title
İstanbul Valiliği: Ambulans helikopter sevk edildi<br> <br> İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından bugün saat 10.56'da havalanan özel bir havayolu şirketine ait eğitim uçağının, ilk bilgilere göre motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada saat 11.05’te havalimanı yakınlarında düştüğü kaydedildi.
Title
Olay yerine hemen güvenlik, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerinin sevk edildiği belirtilen açıklamada, Uçağın pilotaj lisans öğrencisi B.N, yaralı olarak kurtarılmıştır. Olay yerine tekerlekli araçlarla ulaşımın mümkün olmaması nedeniyle ambulans helikopter sevk edilmiştir. ifadelerine yer verildi.
Title
Soruşturma başlatıldı<br><br> Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı da eğitim uçağının düşmesi üzerine soruşturma başlattı. Savcılığın talimatı doğrultusunda kolluk görevlilerince inceleme ve gerekli tespitlerin yapıldığı belirtildi.
Title
Title
Title
İstanbul'da eğitim uçağı düştü
İstanbul Büyükçekmece'de özel bir firmaya ait eğitim uçağı boş araziye düştü. Uçağın pilotaj lisans öğrencisi yaralı olarak kurtarıldı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.