Gündem Canı pahasına direksiyona sarıldı

Canı pahasına direksiyona sarıldı

Çardak Havaalanı önünde Denizli’den Ankara’ya asker sevkiyatını engellemek için askeri araca binerek direksiyona sarılan Elif Dağdelen Sarı, gösterdiği cesaretle kahraman oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında 580 askerin Denizli'den Ankara'ya götürülmesini engellemek için havaalanı önünde toplanan vatandaşlar arasında yer alan ve durdurulan askeri konvoydaki bir askeri aracın direksiyonuna sarılarak durdurmaya çalışan 2 çocuk annesi Elif Dağdelen Sarı, cesaretiyle takdir topladı. Sarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “sokaklara inin” çağrısından sonra kimsenin kendisini durduramadığını söyledi.

FETÖ'NÜN ASKERİ MİSİN

Askeri konvoyu yakaladıklarında camı açarak askerlere “geri dönün” çağrısında bulunan Sarı, “Direksiyon başındaki asker bir süre beni içeri koymak istemedi, mücadele etti. Askere 'anahtarı ver' dedim, 'sen FETÖ'nün askeri misin' diye de soruyordum bir yandan. Yanında da komutanı vardı. Komutan da bana 'kes sesini kadın, in arabadan' dedi” diye ekledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.