Gündem Çekmeköye dört kütüphane daha

Çekmeköy’e dört kütüphane daha

Çekmeköy Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle inşa ettiği kütüphaneler açıldı

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Çekmeköy’e dört kütüphane daha ​
Çekmeköy Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle inşa ettiği kütüphaneler açıldı.

Çekmeköy Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle inşa ettiği kütüphaneler açıldı. Ekşioğlu Şehit Fatih Mehmethan Kütüphanesi, Cumhuriyet Mahallesi El Cezeri Kütüphanesi, Merkez Mahallesi Katip Çelebi Kütüphanesi ve Mehmet Akif Mahallesi Evliya Çelebi Kütüphanesi olmak üzere 4 mahallede Kütüphane çalışması gerçekleştirdi.

Kütüphanede; Felsefe, Psikoloji, Doğa Bilimleri, Matematik, Teknoloji, Sanat, Edebiyat, Tarih gibi birçok alanda yazılmış eser yer alıyor. Bilgiye ve bilgi kaynaklarına daha kolay erişim sağlanması amacıyla kurulan kütüphanede çocuk, genç ve yetişkin kitapları ayrı ayrı sınıflandırılmış olup, toplamda 6500 kitap okuyucuların hizmetine sunuldu.

Kitap okuma ve çalışma alanı olarak kullanılan bölümünde aynı anda 32 kişi misafir edilebilecek. Ödünç kitap hizmeti ve diğer kütüphane hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar e-Devlet kapısı üzerinden “Halk Kütüphanelerine e-Üyelik” sistemine kayıt olmalı ya da kimlik kartları ile kütüphanede bizzat müracaatta bulunmalıdırlar.

Kış spor okulları çocukları bekliyor
GÜNDEM
Kış spor okulları çocukları bekliyor

12 projede 15 bin konut satışa çıkıyor
EKONOMİ
12 projede 15 bin konut satışa çıkıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.