Gündem Cezasını elimle verirdim

Cezasını elimle verirdim

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Cezasını elimle verirdim

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesine ilişkin, “Benim kızımın başına böyle bir olay gelseydi elime silah alır bunun cezasını kendim verirdim” dedi. AB Bakanlığı’nda Jean Monnet Kürsüsü başkanlarını ağırladığı kahvaltıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bozkır, “Gerçekten Özgecan kızımızın menfur bir cinayete kurban gitmesi, hepimizin içini yakmıştır. Hem bir insan olarak hem baba olarak beni de derinden yaralamıştır” diye konuştu.
DEVLET BENİM GİBİ DÜŞÜNEMEZ
İdam cezasının içinde bulunduğumuz psikoloji içinde değil, çok daha sağlıklı bir ortamda değerlendirmek gerektiğini kaydeden Bozkır, “Şayet benim kızımın böyle bir olay başına gelseydi ben elime silah alır bunun cezasını kendim verirdim ve cezasına da katlanırdım, ama devletlerin reaksiyonlarının bu şekilde olmaması gerekir” şeklinde konuştu. Kişisel hislerle devletin reaksiyonunu ayırmak gerektiğini söyleyen Bozkır, “Bu çerçevede de mevcut kanunlarımızdaki en ağırlaştırılmış müebbet cezasının, bu tür suçlar için idam cezası yerine uygulanmasının daha doğru olacağını düşünüyorum” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.