Gündem CHP Genel Başkanlığını bırakıyor mu?

CHP Genel Başkanlığı’nı bırakıyor mu?

Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen Kılıçdaroğlu’nun, “Cumhurbaşkanı adayı bir partinin genel başkanı olmamalı” tezini savunduğu için CHP Genel Başkanlığı’nı bırakabileceği konuşuluyor. Kulislerde, Kılıçdaroğlu’ndan sonra genel başkan olabilmek için bazı isimlerin çalıştığı konuşuluyor. Liderlik için Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Oğuz Kaan Salıcı’nın hazırlık yaptığı belirtiliyor. Özel, son dönemde şehir dışı ziyaretlerini artırırken 10 Aralık Hareketi’nin temsilcilerinden Oğuz Kaan Salıcı da kulisleri yoğunlaştırdı

Abone Ol Google News
Nur Banu Aras Yeni Şafak
​CHP Genel Başkanlığı’nı bırakıyor mu?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Millet İttifakı’nda adaylık tartışmaları sürerken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sürpriz bir iddia kulislere yansıdı. Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen Kılıçdaroğlu’nun, “cumhurbaşkanı partili olmamalı” tezini savunduğu için CHP genel başkanlığını bırakabileceği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun, aday olması ve seçilmesi halinde “tarafsız cumhurbaşkanı” vaadini yerine getirebilmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi elverse de CHP Genel Başkanlığı görevinden ayrılması gerektiğine işaret ediliyor. Böyle bir adımda ise Kılıçdaroğlu’nun Mayıs 2010’dan beri oturduğu CHP Genel Başkanlığı koltuğu için hesaplar başlayacak.

Kılıçdaroğlu: Ortak görüş olursa cumhurbaşkanı adayı olurum
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu: Ortak görüş olursa cumhurbaşkanı adayı olurum

İKİ İSİM HAZIRLIK YAPIYOR

İddialara göre parti içinde hareketlenmeler başladı bile. Kulislerde, Kılıçdaroğlu’ndan sonra genel başkan olabilmek için bazı isimlerin çalıştığı konuşuluyor. Aday adaylığı için Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Oğuz Kaan Salıcı’nın hazırlık yaptığı belirtiliyor. Özel’in son dönemde şehir dışı ziyaretlerini arttırması, adaylığın göstergesi olarak değerlendiriliyor. Erbil’e giden heyetin başında Salıcı’nın olması da dikkat çekici. “CHP kapatılmalıdır” diyen 10 Aralık Hareketi’nin temsilcilerinden Salıcı, HDP ile ittifakı savunan, açılım politikalarını destekleyen, Batı yanlısı liberal politikaları savunan bir isim.

Hakarete suç duyurusu

  • Kılıçdaroğlu, bürokratları tehdit ettiği videolu açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret içerikli ifadeler kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla, Kılıçdaroğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret”ten suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesi Ankara Başsavcılığına verildi.

CHP'li Özgür Özel: Kılıçdaroğlu aday olması gerekiyorsa olacak
GÜNDEM
CHP'li Özgür Özel: Kılıçdaroğlu aday olması gerekiyorsa olacak
Bakan Soylu: Belarus sınırında yaşananlar bizde asla yaşanmadı
Gündem

Bakan Soylu: Belarus sınırında yaşananlar bizde asla yaşanmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa'nın göçmen meselesi ile sarsıldığını belirterek, "Belarus sınırında yaşananlar, üstelik çok az sayıda bir göçmen sebebiyle yaşananlar, bizim sınırlarımızda asla yaşanmadı." dedi. Bakan Soylu, "Bizim yönetim anlayışımız, medeniyetimiz, 21'inci yüzyıldaki kapasitemiz, böyle insanlık dışı sahnelerin yaşanmasına engel oldu" ifadelerini kullandı.
Canan Kaftancıoğlu'ndan yaz aylarında yalancılıkla itham ettiği Bakan Koca'ya teşekkür
Gündem

Canan Kaftancıoğlu'ndan yaz aylarında yalancılıkla itham ettiği Bakan Koca'ya teşekkür

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüse yakalanan anne ve babasıyla yakından ilgilenen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya ve bakanlık yetkililerine teşekkür etti. Kaftancıoğlu, birkaç ay önce Bakan Koca'yı yalancılıkla itham etmiş ve "Yüzü kızarmayacak nasıl olsa" ifadelerini kullanmıştı.
AK Parti'li Turan'dan CHP'ye tepki: FETÖ söylemine sarılanlara dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı
Gündem

AK Parti'li Turan'dan CHP'ye tepki: FETÖ söylemine sarılanlara dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı

CHP eski milletvekili ve parti üyesi Mehmet Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği için partiden ihraç edildi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "FETÖ söylemine sarılanlara, Atatürk demekten imtina edenlere dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı" diyerek CHP yönetimini eleştirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.