|
Gündem

CHP’den LGBT’lilere güvence: Cinsiyet eşitsizliği ile mücadele edeceğiz

LGBT'yi her fırsatta destekleyen CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İkinci Yüzyıla Çağrı adıyla düzenlenen organizasyonda iktidar olmaları durumunda ‘İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceklerini ve cinsiyet eşitsizliği ile mücadele edeceklerini’ açıklayarak LGBT üyelerine güvence verdi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
16:19 . 3/12/2022 Cumartesi
Yeni Şafak
CHP Genel Başkan Yardımcı Faik Öztrak

CHP Genel Başkan Yardımcı Faik Öztrak

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşen CHP’nin vizyon toplantısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması ile başlayarak, Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı ABD’li yazar Jeremy Rifkin’in toplantıya video konferans bağlantılı katılımı ile devam etti.

Programda söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, partisinin iktidar olduğunda gerçekleştireceği stratejik hamleleri anlattı.

Faik Öztrak, LGBT’yi normalleştiren ve propagandasını yapan CHP’li belediyelere toplumdan gelen tepkilere rağmen destek niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Öztrak, eşcinselliği meşrulaştırdığı ve aileye zarar verdiği gerekçesiyle eleştiri konusu olan ve yürürlükten kaldırılan İstanbul Sözleşmesi’nin geri getirileceğini ilan etti.

CHP'li Öztrak, “Cinsiyet eşitsizlikleri ile etkin şekilde mücadele edeceğiz, İstanbul Sözleşmesini yeniden yürürlüğe sokacağız” dedi.

Aile kavramının korunması için büyükşehirlerde gerçekleşen ‘Büyük Aile Buluşmaları’nı görmezden gelen CHP’li belediyelerin LGBT’ye verdiği destek günden güne artıyor. CHP’li Nilüfer Belediyesinin LGBT'liler için özel dayanışma merkezi açması geçtiğimiz günlerde uzun süre tartışılmıştı.

Merkeze kayıt olabilmek için açılan başvuru formunda; "kullanılmasını istediğin ismin" ve kız ya da erkek yerine "cinsiyet beyanın" seçeneği yer alıyor.

Ekim ayının ilk haftası ile CHP’li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un 'Eşitlik Şefliği' adında bir birim kurulması için verdiği teklif, AK Parti'li üyelerin “LGBT propagandası” nedeniyle karşı çıkması sonucu reddedildi. Esenyurt’taki teklif reddedildi ancak Avrupa Birliği tarafından finanse edilen 'Eşitlik Birimi' projesi, Türkiye genelinde 29 belediyede faaliyet gösteriyor.

#CHP
#LGBT
#İstanbulSözleşmesi
#ToplumsalCinsiyetEşitsizliği
#FaikÖztrak
2 ay önce
default-profile-img
CHP’den LGBT’lilere güvence: Cinsiyet eşitsizliği ile mücadele edeceğiz
Pencere silerken 11. kattan düştü
İsrail'de tersine göç
İnşallah Wilders da Müslüman olur
Kendi ismime itiraz etmem
Yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz: Erdoğan'dan 14 Mayıs mesajı