Gündem CHPli Kartal Belediyesinde konteyner vurgunu

CHP'li Kartal Belediyesi'nde konteyner vurgunu

CHP’li Kartal Belediyesi, piyasa değeri bin 500 lira olan çöp konteynerlerini 2 bin 71 liradan satın alarak kamuyu 1 milyon liradan fazla zarara uğrattı.

Abone Ol Google News
Yusuf Özdemir Yeni Şafak
CHPli Kartal Belediyesinde konteyner vurgunu​
Konteyner başı 571 lira fazla ödenen ihale nedeniyle kamu 1 milyon liradan fazla zarara uğradı.

CHP’li Kartal Belediyesi, diğer CHP belediyelerinin satın aldığı fiyatın 571 lira üzerinde fahiş bir fiyatla bin 500 adet çöp konteyneri satın alarak kamuyu 1 milyon liradan fazla zarara uğrattı.

CHP’de eşe dosta ihale
GÜNDEM
CHP’de eşe dosta ihale

ZARAR 1 MİLYONUN ÜZERİNDE

  • Kamu İhale Kurumu’nda (EKAP) yer alan bilgilere göre CHP’li Kartal Belediyesi, geçtiğimiz Mart ayında bin 500 adet çöp konteyneri almak için ihaleye çıktı. Söz konusu İhaleyi 3 milyon 159 bin 375 lira artı KDV bedelle Kartal Belediyesi’nin iştirak firması olan KARTANSAŞ A.Ş kazandı. Kartal Belediyesi, piyasa değeri bin 500 lira civarında olan 770 litre büyüklüğündeki çöp konteynerini 2 bin 71 liradan satın aldı. Konteyner başı 571 lira fazla ödenen ihale nedeniyle kamu 1 milyon liradan fazla zarara uğradı. Aynı konteyneri CHP’li Tepebaşı Belediyesi, CHP’li Küçükçekmece Belediyesi ve CHP’li Sincan Belediyesi ise bin 500 liraya satın aldı.

CHP'li Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu'ndan işçiye mermili tehdit
GÜNDEM
CHP'li Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu'ndan işçiye mermili tehdit

ÖNERGE YANITSIZ KALDI

Konuya ilişkin Yeni Şafak’a konuşan Kartal Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Haydar Göksoy, yapılan ihale ile kamunun net bir şekilde zarara sokulduğunu belirterek “CHP grubu soru önergemizi yanıtsız bıraktı. Sonuç olarak kamu zarara uğratıldı, hesabını veren de yok.” dedi.

Enerji Bakanlığı: Sanayi tesislerinin elektrik tüketiminde de kısıtlamaya gidilecek
Gündem

Enerji Bakanlığı: Sanayi tesislerinin elektrik tüketiminde de kısıtlamaya gidilecek

İran’da meydana gelen teknik arıza nedeniyle Türkiye'ye 10 gün boyunca gaz akışı durduruldu. Bunun üzerine sanayi tesislerinde doğal gaz tüketiminde kısıtlamaya gidildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise olumsuz hava koşullarına rağmen, diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemlerin alındığını açıkladı.
Ömer Çelik: Rum yönetimi adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırdı
Gündem

Ömer Çelik: Rum yönetimi adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırdı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) terör örgütü PKK'nın siyasi kolu olan PYD'ye Rum kesiminde temsilcilik açma izni vermesine ilişkin, "Rum yönetimi, adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırmıştır" ifadesini kullandı.
Bursa'da cani koca eşini öldürdü: Kayınvalidesine kader dedi
Gündem

Bursa'da cani koca eşini öldürdü: Kayınvalidesine kader dedi

Bursa'da, eşi Ebru Gürcan'ı (34) bıçaklayarak öldüren Necati Gürcan'ın (40), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya devam edildi. Necati Gürcan, kayınvalidesinin “Kızımdan ne istedin, iki çocuğu öksüz bıraktın” feryadına Gürcan, ağlayarak, "Anne, kader kader" diyerek cevap verdi. Sanık avukatı müdafilikten çekilme talebinde bulunurken, mahkeme heyeti, sanığın akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için, Bursa Şehir Hastanesi'nde muayenesine karar vererek duruşmayı erteledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.