Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem CHPli Sevigenden Kılıçdaroğlu yönetimine tepki Partililere sahip çıkılmıyor

CHP'li Sevigen’den Kılıçdaroğlu yönetimine tepki: Partililere sahip çıkılmıyor

CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen, CHP yönetimine eleştirilerde bulundu. Eski CHP’lilerin partide istenmediğini söyleyen Sevigen, "Sanki ‘birileri partiden gitsin’ diye kampanya açılmış. Sanki bir güç eski partilileri istemiyor. Biz maalesef arkadaşlarımızı dağıttık" dedi. Cihangir İslam’ın CHP’ye katılmasına ilişkin "O adamın partide olmasından büyük acı duyuyorum" yorumunda bulunan Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin ise "Çıkıp aday olsun. Genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olması gerekmez mi?" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Diğer
CHPli Sevigen’den Kılıçdaroğlu yönetimine tepki: Partililere sahip çıkılmıyor
Mehmet Sevigen

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içinde yaşanan gelişmelere ilişkin Polemik Haber’e değerlendirmelerde bulunan CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen, Kılıçdaroğlu yönetimine sert eleştirilerde bulundu.

“Biz maalesef arkadaşlarımız dağıttık”

Eski CHP’lilere sahip çıkılmadığını söyleyen Sevigen, “Sanki birileri partiden gitsin diye kampanya açılmış gibi. Şişli’de Sarıgül’ü aday gösterseydin. Daha önce Büyükşehir’e aday göstermişlerdi. Neden Şişli’den aday gösterilmez? Sanki bir güç eski partilileri istemiyor. Erdoğan herkesi yanına çağırıyor. Biz maalesef arkadaşlarımızı dağıttık. Sarıgül %41 almıştı. İnce %35 almıştı” diye konuştu.

“Kemal Bey çıksın aday olsun”

Son günlerde gündemde olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin de konuşan Sevigen, “Ekmeleddin seçilseydi CHP adayı mı seçilmiş olacaktı? Bizim çocuklarımız aday olmalı. Kemal Bey çıksın aday olsun. Genel başkanların Cumhurbaşkanı adayı olması gerekmez mi? Yine bir Ekmeleddin vakası olursa… Ben partinin genel sekreteri olarak oy vermemiştim” dedi.

“Cihangir İslam’ın CHP’de olmasından acı duyuyorum”

Cihangir İslam’ın CHP’ye katılmasına da tepki gösteren Sevigen, “Cihangir İslam partiye alınıyor. Anıtkabir’e harcanan parayı eleştiren adama Kemal Bey rozet taktı. O adamın partide olmasından büyük acı duyuyorum. Artık kimse laikliği ağzına almıyor” ifadelerini kullandı.

CHP'li eski vekilden Kılıçdaroğlu'na eleştiri: Böyle siyaset olur mu?
GÜNDEM
CHP'li eski vekilden Kılıçdaroğlu'na eleştiri: Böyle siyaset olur mu?

İhracı istenen CHP'li eski başkandan Kılıçdaroğlu'na '9 seçim kaybettin' eleştirisi
GÜNDEM
İhracı istenen CHP'li eski başkandan Kılıçdaroğlu'na '9 seçim kaybettin' eleştirisi

Kılıçdaroğlu'ndan 'cumhurbaşkanı adayı mısınız?' sorusuna cevap: Sormam lazım
OYNAT 01:12
Kılıçdaroğlu'ndan 'cumhurbaşkanı adayı mısınız?' sorusuna cevap: Sormam lazım
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ'a verdiği röportajda 'Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?' sorusuna 'Sormam lazım' cevabını verdi. Millet İttifakı'nın bileşenlerine dikkat çeken Kılıçdaroğlu 'Tek başıma karar verebileceğim bir konu değli bu' ifadelerini kullandı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.