|
Gündem

CHP'li Tanrıkulu ve Kaftancıoğlu TSK'ya kimyasal silah iftirası atan Fincancı'ya destek için Çağlayan'da

TSK'ya kimyasal silah iftirası atmasının ardından hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan dava açılan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın yargılandığı davanın ilk duruşması başladı. Fincancı'nın TSK'yı hedef alması sonrası açıkça desteğini dile getiren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Çağlayan'da hazır bulundu. Tanrıkulu ve Kaftancıoğlu, TTB'nin duruşma öncesi yaptığı basın açıklamasında en ön safta yer aldı.

10:45 . 23/12/2022 Cuma
Yeni Şafak
Sezgin Tanrıkulu ve Canan Kaftancıoğlu

Sezgin Tanrıkulu ve Canan Kaftancıoğlu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda kimyasal silah kullandığını iddia etmesinin ardından
"Terör örgütü propagandası yapmak"
suçundan hakkında dava açılan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.

Fincancı’nın yargılandığı dava öncesinde TTB tarafından düzenlenen basın açıklamasına CHP'den de bazı isimler katıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, TSK'ya kimyasal silah iftirası atan Fincancı'ya destek olmak için Çağlayan'da hazır bulundu.

KAFTANCIOĞLU 'GURUR DUYUYORUM' DEMİŞTİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Fincancı'ya şu sözlerle desteğini açıklamıştı:

"Öğrencisi olmaktan gurur duyduğum Şebnem Korur Fincancı'nın ahlakının ve adaletinin milyonda birine sahip olmayanlar Şebnem Hocayı korkutarak susturacaklarını zannederlerken trolleri de bir yandan bu twitimi bulmuş saldırıyorlar. Hatırlattınız madem ben de paylaşayım bir kez daha!"

TANRIKULU 'SORU ÖNERGESİ VERECEĞİM' DEMİŞTİ

CHP'li Tanrıkulu ise TSK'ya kimyasal silah iftirasının atılması üzerine Meclis'e soru önergesi vereceğini açıklamıştı.

#Şebnem Korur Fincancı
#CHP
#Sezgin Tanrıkulu
#Canan Kaftancıoğlu
#kimyasal silah
5 ay önce
default-profile-img