Gündem CHPnin içinde başörtüsü kelimesi geçmeyen yasa teklifi TBMMde

CHP'nin 'içinde başörtüsü kelimesi geçmeyen' yasa teklifi TBMM'de

CHP, kamuda başörtüsü serbestliğini içeren yasa teklifini, TBMM Başkanlığı'na sundu. CHP'nin 3 maddeden oluşan yasa teklifinin içeriği de belli oldu. Teklifin içinde başörtüsü kelimesinin geçmemesi de dikkat çekti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
CHPnin içinde başörtüsü kelimesi geçmeyen yasa teklifi TBMMde
TBMM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun duyurduğu kıyafetle ilgili kanun teklifinin ayrıntıları belli oldu.

"Kadınların Yürüttükleri Mesleğin İcrası Kapsamındaki Kılık ve Kıyafeti Giymek Dışında Herhangi Bir Zorlamaya Tabi Tutulamaması Hakkında Kanun Teklifi" milletvekilleri Engin Özkoç ve Özgür Özel imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

CHP'nin başörtüsü teklifi 3 maddeden oluşuyor. Yasa teklifinin içinde başörtüsü kelimesinin geçmemesi de dikkat çekiyor.

CHP başörtüsü teklifinde neler var, içeriği ne?

  1. Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile üst kuruluşlarına bağlı olarak bir mesleği icra eden kadınlar, yürüttükleri mesleğin icrası kapsamında giyilmesi gerekli cübbe, önlük, üniforma vb. dışında kıyafet giymek ya da giymemek gibi temel hak ve özgürlükleri ihlal edecek biçimde herhangi bir zorlamaya tabi tutulamaz.
  2. Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
  3. Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Muhalif Gazeteci Enver Aysever’in, Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışını eleştirme şekli gündem oldu
OYNAT 01:04
Muhalif Gazeteci Enver Aysever’in, Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışını eleştirme şekli gündem oldu
Muhalif Gazeteci Enver Aysever'in, Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışını eleştirme şekli gündem oldu: “Kılıçdaroğlu, türban sorununu çözecekmiş. Öyle bir rahatladım ki, öyle bir mutlu oldum ki! Kendisiyle röportaj yapıp 'hiç böylesini görmedim' demek istedim.”

Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu başörtüsüne bu kadar hassasiyet gösteriyorsa milletvekillerinden başlasın
OYNAT 00:49
Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu başörtüsüne bu kadar hassasiyet gösteriyorsa milletvekillerinden başlasın
TBMM'de partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışını ilişkin konuştu: Eğer Kılıçdaroğlu başörtüsü meselesine bu kadar hassasiyet gösteriyorsa milletvekillerinden başlasın başörtüsüne.

Kılıçdaroğlu 28 Şubat darbecilerine ‘onurlu insanlar’ deyip akşamında başörtüsü vaadinde bulundu
OYNAT 00:32
Kılıçdaroğlu 28 Şubat darbecilerine ‘onurlu insanlar’ deyip akşamında başörtüsü vaadinde bulundu
Dün Halk TV canlı yayınına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başörtüsü zulmünün mimarları 28 Şubat darbecileri için “Onurlu insanlar” dedi. Geçmişte “bez parçası” nitelemesi yaptığı ve Anayasa Mahkemesi'ne götürdüğü 'başörtüsü' için akşam yasal düzenleme vaadinde bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.