Gündem Çiftlik Bankakayyum atanacak

Çiftlik Bank’a kayyum atanacak

Çiftlik Bank’a kayyum atanacak

Binlerce kişiden yüksek kar vaadiyle milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank soruşturması genişliyor. Çiftlik Bank tesislerinin bulunduğu il ve ilçelerdeki yürütülen soruşturmaların ardından, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca bütün Türkiye’deki tesislere kayyum tayin edileceği öğrenildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Çiftlik Bank soruşturması genişliyor.
Çiftlik Bank soruşturması genişliyor.

Çiftlik Bank’ın Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan çiftliğindeki tabelalar söküldü. İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı, sisteme katılımcı olarak para yatıran 20 müştekinin yapmış olduğu başvurunun ardından Çiftlik Bank ile ilgili "nitelikli dolandırıcılık, suç örgütü kurma, yönetme ve üye olma" suçlarından soruşturma başlattı.

Cemal Çolak, sorgusunun nardından adliyeye sevk edildi.

EŞİ POLİSE TESLİM OLDU

Bu arada, Sakarya’da Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Çiftlik Bank Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Çolak İstanbul'da gözaltına alındı. Çiftlik Bank’ın firardaki CEO’su Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın da Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim oldu.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.