Gündem Çorumdan Konyaya yamaç paraşütü ile uçtu 8 saat 15 dakika havada kaldı

Çorum'dan Konya'ya yamaç paraşütü ile uçtu: 8 saat 15 dakika havada kaldı

Milli yamaç paraşütçüsü Oğuzkan Sadeer, yaptığı deneme uçuşunda 8 saat 15 dakika havada kalma başarısı gösterdi. Rekor denemesinin birçok anlamda ilklere sahne olduğunu dile getiren Çorum Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Ali Karınlıoğu, "8 saat 15 dakika havada kalma süresi olarak Türkiye rekoruydu. 296 kilometre mesafe ile önceki rekora rakip olduk. Ayrıca bölge rekorunu kırmış olduk. O gün yapılan uçuşlar arasında dünya birincisi olduk. Çok sevinçliyiz" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Çorum haberleri... Çorumdan Konyaya yamaç paraşütü ile uçup 8 saat 15 dakika havada kaldı
Milli yamaç paraşütçüsü Oğuzkan Sadeer, 8 saat 15 dakika havada kaldı.

Dün gerçekleştirilen rekor denemesi kapsamında Çorum'un Bayat ilçesindeki Asma Tepe mevkisinden yamaç paraşütüyle havalanan milli sporcu Oğuzkan Sadeer, termal hava akımları yardımıyla 296 kilometre katetti.

  • Saat 10.00'da Bayat'tan havalanan Oğuzkan, 8 saat 15 dakika havada kaldıktan sonra Çorum-Çankırı-Kırıkkale-Tuz Gölü hattı üzerinden saat 18.15 civarında Konya yakınlarına inerek uçuşunu tamamlandı.

AA

Tunceli’de gökyüzü paraşütle şenleniyor: Eğitimden sonra uçuş başlayacak
GÜNDEM
Tunceli’de gökyüzü paraşütle şenleniyor: Eğitimden sonra uçuş başlayacak

Çorum Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Ali Karınlıoğu, rekor denemesini başarıyla sonuçlandırdıkları için sevinçli olduklarını söyledi.

Rekor denemesinin birçok anlamda ilklere sahne olduğunu dile getiren Karınlıoğlu, "8 saat 15 dakika havada kalma süresi olarak Türkiye rekoruydu. 296 kilometre mesafe ile önceki rekora rakip olduk. Ayrıca bölge rekorunu kırmış olduk. O gün yapılan uçuşlar arasında dünya birincisi olduk. Çok sevinçliyiz" dedi.

AA

Bayat'ın yamaç paraşütü sporcuları için ideal bir coğrafya olduğunu ifade eden Karınlıoğlu, "Uzun mesafe uçuşu için bazı coğrafi bölgeler, termikler, havanın durumu ve güzergahı çok önemli. Bayat, sıfır noktası. Karadeniz ikliminin bitip karasal iklimin başladığı ilk nokta Çorum'un Bayat ilçesidir. Uzun mesafe rekorunun en iyi kırılacağı nokta burası. Tüm pilot arkadaşlarımızı buraya bekliyoruz." diye konuştu.

Yamaç paraşütüne bağladığı koltukla gökyüzünde televizyon izledi
OYNAT 00:58
Yamaç paraşütüne bağladığı koltukla gökyüzünde televizyon izledi
Muğla'nın Fethiye ilçesinde yerden yüzlerce metre yüksekte Ölüdeniz manzarasıyla televizyon izleyen yamaç paraşütü pilotu Hasan Kaval, rahat tavırlarıyla dikkati çekti. Uçuş sırasında pijama ve terlik giyerek çizgi film izleyen Kaval'ın gökyüzündeki eğlenceli tavırları, aksiyon kamerasına da yansıdı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.