Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Karabağ Zaferi kutlamaları için Azerbaycana gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karabağ Zaferi kutlamaları için Azerbaycan'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 9-10 Aralık tarihlerinde Azerbaycan'a resmi bir ziyaret gerçekleştireceği açıklandı. Erdoğan, Bakü'de, Ermenistan ordusundan ele geçirilen zırhlı araçların ve diğer silahların sergileneceği askeri geçit törenine katılacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9-10 Aralık tarihlerinde Azerbaycan'a resmi bir ziyaret gerçekleştireceği açıklandı.

Bakü'de düzenlenecek askeri geçit törenine katılacak

Erdoğan, ziyareti kapsamında Karabağ zaferi için Bakü'de düzenlenecek askeri geçit törenine de katılacak. Başkent Bakü'deki Azadlık Meydanı'nda düzenlenecek törende Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusundan ele geçirdiği zırhlı araçlar ve diğer silahlar sergilenecek.

Karabağ ile ilgili gelişmeler görüşülecek

Ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le ikili görüşme de gerçekleştirecek. Görüşmelerde, Karabağ zaferi, Türk askerinin mecliste çıkan tezkere sonucu Karabağ’da görev yapacak olması ve Türkiye-Rusya arasındaki ateşkesin uygulanmasına yönelik mutabakatın değerlendirilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'i kutladı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'i kutladı

Erdoğan ve Aliyev'den samimi görüntüler
OYNAT 00:36
Erdoğan ve Aliyev'den samimi görüntüler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ortak basın toplantısında birlik ve bareberlik vurgusu öne çıktı. Açıklamalar sonrası Aliyev ve Erdoğan'ın kucaklaştığı anlar kameraya böyle yansıdı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.