Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristandan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan'dan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin dördüncü toplantısına katılmak üzere resmi ziyarette bulunduğu Macaristan'dan "TC-TUR" uçağıyla TSİ 21.45'te ayrıldı.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Ferenc Liszt Havalimanı'ndan, Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay, Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, KKTC Macaristan Temsilcisi Selda Çimen ve Büyükelçilik personeli uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macar Başbakan Orban'dan asker selamı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macar Başbakan Orban'dan asker selamı

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Macaristan'dan ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD ve Rusya teröristleri çıkaramadı
DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD ve Rusya teröristleri çıkaramadı

Diyanet İşleri Başkanlığından
Gündem

Diyanet İşleri Başkanlığından "faiz" açıklaması: Söylenen iddialar asılsız olduğu kadar yıpratma amacı taşıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) sosyal konut projesi ile ilgili görüşünün ardından bazı medya organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı. Din İşleri Yüksek Kurulunun söz konusu projenin dini hükmünü bütün boyutlarıyla değerlendirdiği bildirilen açıklamada, "Kurulumuzun dar gelirli vatandaşlarımızın devlet desteğiyle ev sahibi olmasını amaçlayan TOKİ'nin sosyal konut projesi özelindeki son görüşü de bu kapsamda görülmelidir. Söz konusu görüş üzerinden Başkanlığımızın ve Din İşleri Yüksek Kurulumuzun faize cevaz verdiği veya devlet bankalarından alınan faizli kredilerin caiz olduğunu söylediği iddiası asılsız olduğu kadar kurumlarımızı yıpratma amacı taşıyan iyi niyetle bağdaşmayan bir algı operasyonu olarak değerlendirilmiştir." ifadeleri yer aldı.
Tüm hastalara yetecek ilaç var
Hayat

Tüm hastalara yetecek ilaç var

Sağlık Bakanlığı tarafından grip (influenza) ile ilgili bir bilgilendirme ve uyarı yapıldı.
CEO’yu kaçıranlar kamerada
Hayat

CEO’yu kaçıranlar kamerada

Nissan eski CEO’su Carlos Ghosn’un İstanbul üzerinden Lübnan’a kaçışına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Ghosn’un firarına yardım eden ABD’li Michael T. ile Lübnanlı George Antoine Z., İstanbul Havalimanı’ndaki pasaport kontrol noktasında arka arkaya işlem yapıyor ve yurt dışına çıkıyor. Soruşturmada 5 kişi tutuklanmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.