Gündem Darbedenhaberi vardı

​FETÖ'cü Terzi çiftinin darbeden haberi varmış

Darbeden haberi vardı

Darbeci General Semih Terzi’nin eşi Nazire Terzi’nin 18 yıl hapse mahkum olduğu davanın gerekçeli kararı açıklandı. Kararda, Terzi çiftinin darbe girişiminden bir hafta önce haberdar olduğuna dikkat çekildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Nazire Terzi - Semih Terzi
Nazire Terzi - Semih Terzi

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince açıklanan gerekçeli kararda, Nazire Terzi'nin eşi darbeci Semih Terzi'nin isteği üzerine dönemim ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı'nın eşi Nursen Aksakallı'yı 13 ve 14 Temmuz günü arayarak, kayınvalidesinin hasta olduğunu ve oğlunu çok sevdiğini söylediği, bu şekilde merhamet ve insani duyguları kullandığı tespiti yer aldı.

SAHTE RAPOR DÜZENLEDİ

Doktor olan Nazire Terzi'nin, darbe girişiminin ardından 23 Temmuz günü çalıştığı Demetevler'deki Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittiği, nöbetçi olmadığı halde önlük giyip acil serviste rapor formuna başka bir hastaya ait protokol numarasını yazarak, acil servis doktorunun kaşesini bastığı belirtildi.

CESEDİNİ GÖRMEYE GİTMİŞ

Terzi'nin morga gidip Semih Terzi'nin eşi olduğunu ve cenazeyi görmek istediğini söylediği, görevlilerin izin vermemesi üzerine de aracıyla hastaneden ayrıldığı kaydedildi. Kararda Nazire Terzi’nin notere gidip vekalet çıkarma talebinde bulunduğu, bu sırada sinirlenip "Hepiniz özür dileyeceksiniz. Göreceksiniz?" diye tehdit ettiği kaydedildi.

Casus papazın ilk duruşması bugün
GÜNDEM
Casus papazın ilk duruşması bugün

FETÖ elebaşına mesaj: Sen de geleceksin
GÜNDEM
FETÖ elebaşına mesaj: Sen de geleceksin

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.