GündemDavamız medeniyet davası

'Davamız medeniyet davası'

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Alkış, AK Parti’nin kuruluşunun 16. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Alkış, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 16 yıl önce bugün siyasi tarihine kazandırılan Adalet ve Kalkınma Parti’mizin 16. yıldönümünü yürekten kutluyorum” dedi.

Haber MerkeziDiger
AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Siyasi ve Hukuki işler başkan yardımcısı Zeynep Alkış
AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Siyasi ve Hukuki işler başkan yardımcısı Zeynep Alkış

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Siyasi ve Hukuki işler başkan yardımcısı Zeynep Alkış, AK Parti’nin kuruluşunun 16. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Alkış, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 16 yıl önce bugün siyasi tarihine kazandırılan Adalet ve Kalkınma Parti’mizin 16. yıldönümünü yürekten kutluyorum” dedi.

AK Parti’nin, birliğin ve kardeşliğin adresi olduğunu ifade eden Alkış, “Bizim limanımız milletin limanı. Bizim yolumuz milletin yolu. Partimizin yaşı 16 olabilir ama davamız medeniyet davası. Bin 400 yıllık kadim dava. Davamızı kuşanarak kutlu yürüyüşe devam ediyoruz. Yolumuz; değişim yoludur, adalet yoludur, kalkınma yoludur. Terör örgütleri, vesayet sevdalıları, statüko, irademizin karşısında muktedir olamaz. Hedefimiz daha fazla adalet, daha fazla kalkınma ve daha fazla özgürlüktür. 16 yılda bu noktada çok büyük mesafeler aldık, bundan sonra da yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

AK Parti'nin 'hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyerek, başından beri toplumsal taleplerle yoluna devam ettiğini ifade eden Alkış, “AK Parti millete hizmet yolunda ilerleyen kocaman bir ailedir. Bu aile millete sevdalı, ülkeye sevdalı bir Genel Başkan’ın liderliğinde, aynı davaya inanmışlar olarak bu yola çıktı. Ebedi kardeşlik için kader ortaklığı yaptı. AK Parti, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milleti için var olmaya devam edecek” dedi.

Akdeniz'den vuracaktık
Dünya

Akdeniz'den vuracaktık

Zeytin Dalı Harekatı sürerken Doğu Akdeniz’deki savaş gemilerinin Afrin’de teröristleri vurmak için emir beklediği ortaya çıktı. 140 kilometre menzilli Harpoon füzeleri Afrin’e kilitlendi. Havada SİHA ve F-16’lar, karada Mehmetçik ve ÖSO 58. günde büyük bir zafer kazanınca donanmaya gerek kalmadı.
Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Facebook’u sil kampanyası büyüyor
Teknoloji

Facebook’u sil kampanyası büyüyor

50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz şekilde sattığı ortaya çıkan sosyal medya devi Facebook’u protesto eden kullanıcılar “Facebook’u sil” kampanyası başlattı.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.