Gündem Demirtaş süreç için tarih verdi

Demirtaş süreç için tarih verdi

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kazılçeşme’deki nevruz kutlamasında, "İnşallah 2016 nevruzunda burada sizler toplandığında artık barış sürecinden değil, barışın kendisinden söz edeceğiz. Artık 2016 nevruzunda yeni barış mesajlarından değil barışın tadından söz edeceğiz. Önümüzdeki bir yılda bu mesafeyi kat ederek kalıcı barışa ulaşacağız” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Demirtaş süreç için tarih verdi
HDP'nin Kazlıçeşme'de düzenlediği nevruz programına katılan Selahattin Demirtaş, alanı dolduran binlerce kişiye hitap etti. Demirtaş, uzun soluklu ve zorlu bir mücadelenin sonunda Türkiye'nin tarihinin yeniden yazılmaya başlandığını belirterek, “Kendi istediğimiz şekilde yani Edirne'den Hakkari'ye kadar ülkenin her bir köşesinde kendi istediğimiz şekilde bir yaşamı kurmak istiyorsak, bunun yolu bellidir. Artık el ele vermek, omuz omuza direnmek, ezilenler olarak tek yürek olmak dışında bir seçeneğimiz kalmadı. Bizi elindeki iktidar gücüyle, zorbalıkla ezmeye çalışanlara karşı birlik ve tek yürek olma günüdür. Bu nevruz bunu ispatlamıştır. Bu nevruz kimin barıştan yana, kimin çatışmadan yana olduğunu netleştirmiştir. Bu nevruz ülkede kimin demokrasi özgürlük istediği, kimin tekçiliğe sarıldığını ispatlamış netleştirmiş bir nevruzdur” diye konuştu.

Konuşmasında isim vermeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Demirtaş, “Bakmayın öyle birilerinin her şeye karşı çıktığına, bakmayın öyle 'Türkiye benden sorulur' diyenlere. Evet doğru yalnız ve tek kalmaya devam edeceksin. Biz milyonlarız sen tek başınasın. Biz kadını erkeği, Türkü, Kürdü, Arabı, Çerkesi ile elbette biz milyonlarız sen teksin ve yalnız olacaksın. Giderek yalnız kalmaya devam edeceksin. Zannetme ki bu dünya sana kalacak. Sultan Süleyman'a kalmadı sana mı kalacak bu dünya” ifadelerini kullandı.

“2016 NEVRUZUNDA BARIŞ SÜRECİNDEN DEĞİL BARIŞ SÜRECİNİN KENDİSİNDEN BAHSEDECEĞİZ”

Demirtaş çözüm sürecinin başarıya ulaşacağına inandığını da belirterek, “İnşallah 2016 nevruzunda burada sizler toplandığında artık barış sürecinden değil, barışın kendisinden söz edeceğiz. Artık 2016 nevruzunda yeni barış mesajlarından değil barışın tadından söz edeceğiz. Önümüzdeki bir yılda bu mesafeyi kat ederek kalıcı barışa ulaşacağız” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.