Gündem Demokrasiye karşı 5inci kol faaliyeti

Demokrasiye karşı 5’inci kol faaliyeti

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP’nin siyaset üstü meselelerde ayrıştırıcı bir dil seçtiğini belirterek, şunları kaydetti: “Eş güdümlü ve dış güdümlü bir çalışmayla aslında demokrasiye müdahale zemini oluşturtmayı hedefliyorlar. Dolayısıyla hiçbir demokrasi, demokratik hakların kullanılarak müdahale zemini oluşturulmasına fırsat vermez. Apaçık bir 5’inci kol faaliyeti ile karşı karşıyayız.”

Abone Ol Google News
Nur Banu Aras Yeni Şafak
​Demokrasiye karşı 5’inci  kol faaliyeti
Mahir Ünal

Orman yangınları sonrası CHP’nin, hava araçlarının yangına müdahale etmediği iddiasıyla yeni bir algı operasyonuna soyunmasına iktidardan tepki yükseldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP’nin deprem, yangın, sel gibi doğal afetler, terörle mücadele gibi konularda aynı tavrı sergilediğini belirterek, “CHP, siyaset üstü her meselede birlik beraberlik içerisinde hareket etmek yerine her toplumsal meselede ayrıştırıcı, sosyal fay hatlarını tetikleyecek bir dili tercih ediyor” diye konuştu.

Yangınları siyasi ranta çevirmek isteyenlere Bahçeli'den sert tepki: 
Yaptığınız namertliktir
GÜNDEM
Yangınları siyasi ranta çevirmek isteyenlere Bahçeli'den sert tepki: Yaptığınız namertliktir

YIKIM SİYASETİ

  • Ünal, şöyle devam etti: “Biz buna anti-siyaset yani yıkım siyaseti diyoruz. Toplumda huzursuzluk yaratmaya çalışıyorlar, bunun temelinde de her ne pahasına olursa olsun ‘Erdoğan’dan kurtulmalıyız’ motivasyonu var. İçeride ve dışarıda ‘Erdoğan’dan kurtulmalıyız’ diyenler kimler? Bunlara baktığınızda CHP’nin ne yapmak istediği ve amacını çok net bir şekilde görmek mümkün.

DERTLERİ İTİBARSIZLAŞTIRMAK

Siyaset üstü meselelerde bu tür afetlerde, toplumun birlik ve beraberlik içerisinde olması kenetlenmesi gereken durumlarda her zaman CHP, ayrıştırıcı, huzursuzluk oluşturucu bir dili kendisine söylem biçimi olarak seçiyor. Onlar sadece yaptıkları, söyledikleri şeyin toplumda oluşturacağı ve uluslararası alanda Türkiye’yi itibarsızlaştıracak bir etki oluşturmasıyla ilgileniyorlar. Bu sadece Türkiye’ye de has bir şey değil. Tunus’ta aynı şekilde salgın üzerinden bu algı oluşturuldu ve demokrasiye müdahaleye zemin hazırladığını gördük. Eş güdümlü ve dış güdümlü bir çalışmayla aslında ülkemizde de demokrasiye müdahale zemini oluşturtmayı hedefliyorlar. Apaçık bir 5’inci kol faaliyeti ile karşı karşıyayız. Geçmişte orduyu yargıyı göreve çağıranlar bugün artık yurt dışı müdahalelerden medet umuyorlar.”

iPhone SE 3'ün ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor
Teknoloji

iPhone SE 3'ün ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor

Yeni nesil uygun fiyatlı iPhone SE hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple A15 yongası, 64 GB depolama alanı ve 5G desteği hakkında söylentiler artarken, LCD ekranlı bu modelde güvenlik kilidi için Touch ID'nin de yer alması bekleniyor.
Emine Erdoğan: 'İşim Var Okula Gidiyorum' projesiyle gençler meslek sahibi oluyor
Gündem

Emine Erdoğan: 'İşim Var Okula Gidiyorum' projesiyle gençler meslek sahibi oluyor

Eğitimleri yarıda kalan öğrencilerin yeniden okullarını tamamlaması, ileride çalışmak istedikleri iş alanında uzmanlaşmaları için Ümraniye Belediyesi tarafından hayata geçirilen "İşim Var Okula Gidiyorum" projesinin tanıtımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Programda konuşan Emine Erdoğan, "İşim Var Okula Gidiyorum' projesiyle, gençler ilgi duydukları meslek alanlarına yönlendiriliyorlar. Haftanın bir günü okula gidiyor, diğer dört günde staj yapıyorlar. Böylece hem lise mezunu olup, hem de ustalık belgesi alarak bir meslek sahibi oluyorlar" ifadelerini kullandı.
Mehmet Sevigen: CHP'nin önündeki en büyük engel Kılıçdaroğlu ve yönetim kurulu üyeleri
Hayat

Mehmet Sevigen: CHP'nin önündeki en büyük engel Kılıçdaroğlu ve yönetim kurulu üyeleri

CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içinde yaşanan gelişmelere ilişkin TVNET'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimine ağır eleştirilerde bulunan Sevigen, "Bizim partidekiler 'Ali kıran baş kesen' gibi oldular. Eleştireni, 'bu yanlış diyeni' partiden ihraç ediyorlar. Bütün ilkelerinden sapmış bir CHP var. Şuan farkında olmadan Meral Akşener'e çalışıyorlar. CHP'nin önündeki en büyük engel Kılıçdaroğlu ve yönetim kurulu üyeleridir" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.