|

"Devletin beka mücadelesi"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, "Paralel çeteyle mücadeleyi siyasi bir mücadele olarak görenler kesinlikle yanılırlar. Paralel yapıyla mücadele bir devletin beka mücadelesidir" dedi.

Yeni Şafak
14:22 - 6/03/2016 Pazar
Güncelleme: 12:23 - 6/03/2016 Pazar
AA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Paralel çeteyle mücadeleyi siyasi bir mücadele olarak görenler kesinlikle yanılırlar. Paralel yapıyla mücadele bir devletin beka mücadelesidir" dedi.Darıca ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Işık, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çeşitli terör örgütleri ve çetelerle mücadele ettiğini söyledi.Işık, temmuzda başlayan terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü ifade ederek, güvenlik güçlerinin tam bir uyum içerisinde çalıştığını kaydetti.Paralel yapıyla mücadele


Türkiye'nin "paralel çeteyle" mücadeleyi de taviz vermeden sürdürdüğünü anlatan Işık, şöyle konuştu:"Hiç kimsenin bu ülkenin imkanlarını küresel güç merkezlerinin emrine vermesi çalışmasına müsaade edemeyiz. Bu noktadaki paralel ihanetin bedeli de artık hukuk tarafından tek tek soruluyor. İnşallah bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Paralel çeteyle mücadeleyi siyasi bir mücadele olarak görenler kesinlikle yanılırlar. Paralel yapıyla mücadele bir devletin beka mücadelesidir. Bir ülkenin devlet yapısı içerisinde amirinden değil de hiyeraşinin dışında ağabeyinden talimat alarak iş yapan bir yapıyı hiçbir devlet kabul etmez, Türkiye Cumhuriyeti de kabul etmiyor. Bundan sonra da bu mücadele de kararlılıkla sürdürülecek."


#Paralel Yapı
#Fikri Işık
8 yıl önce