Gündem Dışişlerinden Rum basınına yalanlama

Dışişleri'nden Rum basınına yalanlama

Dışişleri Bakanlığı, sözcü Tanju Bilgiç'in Kıbrıs'taki garanti sistemi konusunda Rum basınında yer alan haberler hakkında yaptığı yazılı açıklama yayımladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Dışişlerinden Rum basınına yalanlama
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Kıbrıs'taki garanti sistemi konusunda Rum basınında yer alan haberler hakkında, “Türkiye, bu konunun müzakere sürecinin nihai aşamasında diğer Garantör ülkelerin de katılımıyla beşli formatta yapılacak toplantıda ele alınmasına dair tutumunu muhafaza etmektedir” açıklamasında bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Rum basınında bugün (18 Ekim) yer alan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Dışişleri Bakanı Kasulides'in ifadelerine atfen garanti sistemi konusunda ileri sürülen iddialar temelsizdir. Mevcut müzakere sürecinin bir an evvel adil, kapsamlı ve kalıcı bir çözümle sonuçlanabilmesine yönelik kararlı desteğini sürdüren Türkiye'nin garantiler konusundaki tutumu bellidir. Türkiye, bu konunun müzakere sürecinin nihai aşamasında diğer Garantör ülkelerin de katılımıyla beşli formatta yapılacak toplantıda ele alınmasına dair tutumunu muhafaza etmektedir.”

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.