Gündem Doktorlara ikinci hastane imkanı

Doktorlara ikinci hastane imkanı

"Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Doktorlara ikinci hastane imkanı
Doktorlara ikinci hastane imkanı
Özel hastanede çalışan hekimler, mesai saatleri dışında başka özel hastanede nöbet tutabilecek ve yine hastanedeki çalışma saatleri dışında başka özel hastane ve tıp merkezlerinde kurumsal sözleşmeyle çalışabilecek.

KARŞILIKLI KADRO DEĞİŞİMİ

Kişisel sağlık verilerinin güvenliğinin ihlali ile ilgili madde, hasta mahremiyetini de kapsayacak şekilde yeniden düzenlendi. Özel hastaneler, Sağlık Bakanlığının izniyle planlama kapsamındaki ünite ve merkezlerini başka özel hastaneye devredebilecek ve hastaneler, kendi aralarında veya tıp merkezleri ile karşılıklı kadro değiştirebilecek. Hastahaneler, mevcut yatak sayıları korunarak birleşebilecek, ayrıca başka sağlık kuruluşları ile birleşerek kadro sayısını 33'e çıkarmaları halinde yatak sayıları 100'e tamamlanabilecek. Yurt dışından gelip üç yıl çalışma şartıyla devlet hizmeti yükümlülüğünden muaf tutulacak hekimlerin, bu üç yıllık süre zarfında özel hastahanelerde kadro dışı geçici çalışabilmelerine de imkan sağlanacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.