GündemDöne ailesinin acı günü

Döne ailesinin acı günü

Yeni Şafak gazetesi Yönetici Asistanı Ayşe Döne'nin babası Ali Döne vefat etti. Ali Döne'nin cenazesi dün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketi Rize'ye uğurlandı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Merhum Ali Döne'nin naaşı cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine memleketi Rize'ye götürüldü.
Merhum Ali Döne'nin naaşı cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine memleketi Rize'ye götürüldü.

Yeni Şafak gazetesi Yönetici Asistanı Ayşe Döne'nin babası Ali Döne önceki gün vefat etti. Merhum Ali Döne'nin cenazesi dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Ali Döne için dün öğle namazını müteakip İçerenköy Gökyiğit Camii'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı öncesi kızı Ayşe Döne başta olmak üzere, aile yakınları taziyeleri kabul etti. Ali Döne'nin cenaze namazına, gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Mustafa Kahraman Haber Müdürü Recep Yeter, İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik ile mesai arkadaşları katıldı. Kılınan namazının ardından Ali Döne'nin cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Rize'ye götürüldü.

REKLAM
Şehit Halisdemir'in 'vur' emri aldığı son görüntüler ortaya çıktı
Gündem

Şehit Halisdemir'in 'vur' emri aldığı son görüntüler ortaya çıktı

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen cuntacı general Terzi'yi vurarak FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı.
Türk öğrenciler NASA uzmanını şaşırttı
Teknoloji

Türk öğrenciler NASA uzmanını şaşırttı

NASA'da asteroitler ve göktaşları üzerine araştırma yapan Dr. Michael Zolensky, Türkiye'deki lise ve üniversite öğrencilerinin uzaya ilgisine çok şaşırdığını belirtti.
Büyük panik: Mahalleyi yılanlar bastı
Gündem

Büyük panik: Mahalleyi yılanlar bastı

Mardin'in Artuklu ilçesinde görülen yılanlar, vatandaşları korkuttu. Mahalle sakinleri, kış ayının sıcak geçmesinin dolayı yılanların yuvalarından erken çıktığını söyledi.
Yerli ilacı kim istemiyor
Hayat

Yerli ilacı kim istemiyor

Türkiye, savunma başta olmak üzere birçok sektörde yerli atılımı yaparken ilaçta tersi yaşanıyor. Yerli firmalar kapandı, ilaç pazarı ABD'li ve Avrupalı firmaların eline geçti. İlaca yılda 25 milyar lira harcayan Türkiye’de en çok ciro yapan ilk 100 ilacın 95’i ithal.


Yerli ilaca darbe, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) 2016’da yerli üretime desteği kesmesiyle indi. Hatta yabancılar aynı ilaca iki farklı hastalık için ayrı ruhsat alabilirken yerli firma ruhsat almakta zorlanıyor. Ruhsat öncesi istenen paralar ve TİTCK’e ödenen danışmanlık ücretleri de yerli üreticiyi vuruyor. Yerli şirketler ya kapanıyor ya da fason üretime geçiyor.


Yerli üretim durunca yabancı firmalar ilacı piyasadan çekiyor veya fahiş zamlar yapıyor. Mestino isimli ilaç ilginç bir örnek. İthalat özendirilince üretim İsveç’e taşındı. Fiyatı da 11 liradan 300 euroya fırladı.