Gündem Dönüş yok

Dönüş yok

Kandil ve Irak’ın kuzeyindeki diğer terör üslerine düzenlenen hava operasyonlarında 12 hedef imha edildi. Böylece 2 gün içerisinde vurulan hedef sayısı 26’ya yükseldi. Harekatı bizzat takip eden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, “Dönüş yok. Azimle, kararlılıkla tüm terör örgütlerinin, teröristlerin sonunu getirmekte kararlıyız” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar

Mehmetçiğin Kandil operasyonu sürüyor. Kuzey Irak’ta PKK’dan temizlenen köylere her geçen gün yenileri eklenirken özel birlikler, teröristlerin inlerine daha da yaklaşıyor. Savaş uçakları ise günlerdir Kandil’de belirlenen noktalara bomba yağdırıyor. 12 hedefin imha edildiği dünkü operasyonu Genelkurmay Karargahı da ‘yerinden’ takip etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komutanlar, Kandil başta olmak üzere Hakurk, Avaşin-Basyan’a yönelik düzenlenen hava harekâtının bir bölümünü Eskişehir’deki Birleştirilmiş Hava Harekât Merkezi’nde izledi. Beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Adnan Özbal’la Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı’nı ziyaret eden Akar, aldığı brifing sonrası burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle bazı sıkıntılarımız oldu, personel sayısı konusunda birtakım sıkıntılar yaşadık fakat içimizden bu hainler temizlendikçe etkinliğimiz daha da arttı, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak daha da güçlendik. Ülkemize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bundan dönüş yok. Bu sefer, bu dönemde biz azimle, kararlılıkla tüm terör örgütlerinin, tüm teröristlerin üzerine gitmek suretiyle bunların sonunu getirmek için kararlıyız.”

Terörün
sözcüsü oldu
GÜNDEM
Terörün sözcüsü oldu

Harita değişmeli
GÜNDEM
Harita değişmeli

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.