Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Ege sakinse Türkiye sayesinde NATOya Doğu Akdeniz mesajı

Ege sakinse Türkiye sayesinde: NATO'ya Doğu Akdeniz mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’e Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Ege’deki rolünü hatırlattı. Erdoğan telefon görüşmesinde “Türkiye’nin yapıcı adımları ve ısrarlı çağrıları sayesinde bugün Ege ve Doğu Akdeniz’de sakin bir hava hakim” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ege sakinse Türkiye sayesinde: NATOya Doğu Akdeniz mesajı​
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, telefon görüşmesinde, Ege, Doğu Akdeniz, Libya ve Afganistan’daki gelişmeler ile Rusya-Ukrayna krizi başta olmak üzere bölgesel meseleler değerlendirildi.

Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: Yunanistan ile Türkiye arasındaki anlaşmazlığı giderme mekanizması kurmayı başardık
DÜNYA
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: Yunanistan ile Türkiye arasındaki anlaşmazlığı giderme mekanizması kurmayı başardık

"Türkiye’nin yapıcı adımları ve ısrarlı çağrıları sayesinde"

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye’nin yapıcı adımları ve ısrarlı çağrıları sayesinde bugün Ege ve Doğu Akdeniz’de sakin bir havanın hakim olduğunu belirtti. Libya’da yeni hükümete savunma ve güvenlik alanında destek verilmesi gerektiğini belirten Erdoğan, Türkiye’nin imzaladığı anlaşmalar çerçevesinde bu doğrultuda katkı sağladığını dile getirdi.

Atina Lozan’ı ihlal ediyor
DÜNYA
Atina Lozan’ı ihlal ediyor

Erdoğan, NATO’nun imkan ve kabiliyetlerini de kullanmak suretiyle Afganistan’a desteğin de en etkin biçimde sürdürülmesi gerektiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna krizinin Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve Minsk Anlaşmaları temelinde, diyalog yoluyla çözümlenmesi gerektiğine inandıklarını ifade etti.

Mısır, Akdeniz’de anlaşmaya yaklaştı
DÜNYA
Mısır, Akdeniz’de anlaşmaya yaklaştı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.