Gündem Eğlence değil rahatsızlık hissedilmeli

Eğlence değil rahatsızlık hissedilmeli

16 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki’nin alkollü mekanda sahneye çıkmasını değerlendiren Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, insanların bir çocuğun kendilerini eğlendiriyor olmasından haz duymasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Müezzinoğlu, alkollü mekanda 18 yaşın altında çalışan 3 kişiyle ilgili takibin de devam ettiğini belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Eğlence değil rahatsızlık hissedilmeli
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 yaşındaki Aleyna Tilki isimli şarkıcının gece kulüplerinde sahneye çıkmasına ilişkin açıklamada bulundu. 18 yaşın altındaki gençlerin alkollü mekanlarda çalışmasının yasak olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, bunun denetimi ve cezalandırılmasının, bakanlığının sorumluluğunda bulunduğunu belirtti.

VİCDANEN KABUL EDİLEMEZ

Müezzinoğlu, “Aleyna Tilki'yi alkollü bir mekanda çalıştıran iş yeri sahibi açısından gerekli cezai müeyyideler uygulandı. Bakanlığımızca bu anlamda alkollü mekanda 18 yaşın altında çalışan 3 kişiyle ilgili takip var ve gerekenler yapılıyor” diye konuştu. Asıl vurgulamak istediği ve vicdanını da rahatsız eden başka bir nokta olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, şöyle devam etti; “Bu mekana, bu ülkenin neticede dünyayı gören, belirli imkanları olan, bana göre belirli bir eğitimi de almış insanları geliyor. Bu kişilerin, 16 yaşındaki bir çocuğun kendilerini eğlendiriyor olmasından 'haz duyan' bir duruşa isyan etmeleri lazım. Önce o mekanın sahibi isyan etmeli, onlar müdahale etmeli. Hiçbir şey yapamıyorsan bakanlığı ara, ALO 170, bu kadar.”

Aleyna Tilki
Aleyna Tilki


HEPİMİZİN KIZI YAKINI VAR


Müezzinoğlu, “Hepimizin o yaşta kızı var, yakını var. Bundan bir eğlence değil, onu görünce kendi vicdanını sızlatan bir rahatsızlık hissedilmelidir. O mekandaki vicdan, esasında bizim cezamızdan çok daha ağır cezayı, o kuruma hissettirebilmeli” diye konuştu. Müezzinoğlu, toplumsal duyarlılığın olmadığı hiçbir konuda yönetimlerin kanunlarla çok başarılı olamayacağını belirterek, toplum vicdanının hakkaniyet ve hukuktan yana olması gerektiğini kaydetti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.