Gündem Ellerinde Filistinli kanı var

Ellerinde Filistinli kanı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun açıklamalarına Twitter’dan çok sert tepki gösterdi ve“Elinde Filistinlilerin kanı var” diye seslendi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Netanyahu’ya tokat gibi cevap
Netanyahu’ya tokat gibi cevap

Erdoğan Twitter’dan şu mesajı paylaştı: “Netanyahu, BM kararlarını ihlal ederek 60 yıldan fazladır savunmasız insanların topraklarını işgal eden ırkçı bir devletin başbakanıdır. Ellerinde Filistinlilerin kanı var ve Türkiye’ye saldırarak suçlarını örtemez. İnsanlık konusunda ders mi istiyorsun? 10 Emri oku.”

Erdoğan akşam saatlerinde Twitter hesabından İngilizce olarak yaptığı paylaşımda de İsrail Başbakanı Netanyahu’ya tepki gösterdi. Erdoğan mesajında şunları yazdı: “Netanyahu’ya hatırlatma: Hamas terör örgütü değildir ve Filistinliler de terörist değildir. Bu (Hamas) Filistin’in ana yurdunu işgalci güce karşı koruyan bir direniş hareketidir. Dünya, zalimlere karşı Filistin halkı ile dayanışma içindedir.”

İnsanlık tarihi
seni lanetledi
GÜNDEM
İnsanlık tarihi seni lanetledi

Vahşi
DÜNYA
Vahşi

Tarih sizi affetmeyecek
GÜNDEM
Tarih sizi affetmeyecek

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.