Gündem Emekli Amiral Türker Ertürk Halk TVde PKKyı aklamaya çalıştı İstiklal saldırısı ile ilgili tepki çeken sözler

Emekli Amiral Türker Ertürk Halk TV'de PKK’yı aklamaya çalıştı: İstiklal saldırısı ile ilgili tepki çeken sözler

Daha önce 'Demirtaş'ın Türkiye için şans olduğunu düşünüyorum' sözleriyle gündeme gelen Emekli Amiral Türker Ertürk, Halk TV'de katıldığı programda Taksim'deki terör saldırısını DEAŞ'ın yaptığını öne sürerek terör örgütü YPG/PKK'yı temize çıkarmaya çalıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Emekli Amiral Türker Ertürk Halk TVde PKK’yı aklamaya çalıştı: İstiklal saldırısı ile ilgili tepki çeken sözler
Emekli Amiral Türker Ertürk

Emekli Amiral Türker Ertürk, katıldığı Halk TV canlı yayınında, 13 Kasım'da gerçekleşen ve altı vatandaşımızın hayatını kaybettiği Taksim İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısı ile ilgili skandal bir iddia ortaya attı.

Emekli Amiral Türker Ertürk Halk TV'de PKK’yı akladı
OYNAT 00:27
Emekli Amiral Türker Ertürk Halk TV'de PKK’yı akladı
'Demirtaş'ın Türkiye için şans olduğunu düşünüyorum' diyen Emekli Amiral Türker Ertürk, Taksim'deki terör saldırısını “DEAŞ'ın yaptığını” söyleyerek PKK'yı akladı. Halk TV yayınında, “Bu işin arkasında radikal İslamcılar var. Bakıyoruz saldırgana Arap” ifadelerini kullandı.

PKK'yı aklama çabası

Daha önce "Demirtaş'ın Türkiye için şans olduğunu düşünüyorum" sözleriyle gündeme gelen Emekli Amiral Türker Ertürk, Taksim'deki terör saldırısını "DEAŞ'ın yaptığını" öne sürerek terör örgütü PKK'yı aklamaya çalıştı.

Türker "Bu işin arkasında radikal İslamcılar var. Bakıyoruz saldırgana Arap" ifadelerini kullandı. Hain saldırıdan terör örgünü sıyırmaya çalışan Türker'in sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

CHP’li emekli Amiral Türker Ertürk'ten Demirtaş ve HDP'ye güzellemeler
GÜNDEM
CHP’li emekli Amiral Türker Ertürk'ten Demirtaş ve HDP'ye güzellemeler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.