Gündem En önemli yatırımımız öğretmenlerimiz

En önemli yatırımımız öğretmenlerimiz

Öğretmenlerine sunduğu olanaklarla Türkiye’de örnek teşkil eden Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Bizim en önemli yatırımımız öğretmenlerimizdir. Mutlu çocuklar ancak mutlu öğretmenlerle mümkün olabilir” diye konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Özlem Dağ
Özlem Dağ

Türkiye’de öğretmenlerine sunduğu olanaklarla da örnek teşkil eden Bahçeşehir Kolejinde, öğretmenlerin yan hakları konusunda da büyük bir adım atılıyor. Bahçeşehir Koleji tüm öğretmenlerini özel sağlık sigortası güvencesi altına alıyor. Genel Müdür Özlem Dağ ile Bahçeşehir Koleji’nde öğretmen olmayı konuştuk. “Bizim en önemli yatırımımız öğretmenlerimizdir” diyen Dağ, mutlu çocukların ancak mutlu öğretmenlerle mümkün olabildiğini söyledi ve Bahçeşehir Koleji’nin öğretmenlerine yaklaşımını anlattı.

DEĞİŞMEYEN TEK UNSUR ONLAR

“Geçmişte de gelecekte de öğretmenlerimiz bizim yegâne unsurumuzdur” diyen Dağ, “Biz bunu bildiğimiz için öğretmenlerimize yatırım yapıyoruz. Yöntemler değişebilir, öğrenme şekilleri, eğitim materyalleri, fiziki ortamlar, donanımlar değişebilir, teknoloji gelişebilir. Değişmeyen tek unsur ise öğretmendir. Öğretmenlerimizin eğitimlerine verdiğimiz önem nedeniyle bu kadar başarılı olduğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.

YÜKSEK LİSANSTA YÜZDE 75 BURS

Öğretmenlerine özgürce çalışabilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmanın öncelikleri olduğunu belirten Dağ, “Yıl içinde sürekli uyguladığımız öğretmen eğitimlerimizin yanısıra Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi yüksek lisans programlarına girmeye hak kazanan öğretmenlerimize yüzde 75 oranında burs olanağı sunuyoruz. Bu yıl ayrıca yan haklar konusunda da yol alarak; tüm öğretmenlerimize kapsamını oldukça geniş tuttuğumuz özel sağlık sigortası güvencesi veriyoruz. Bunların yanında bu yıl öğretmenlerimizin maaşlarına sektör ortalamasının üzerinde zam yapmak planlarımız arasında” diye konuştu.

DÜNYAYI TANIYORLAR

Öğretmenlerine BAU Global ile dünyayı tanıma imkanı verdiklerini kaydeden Dağ, şöyle devam etti: “BAU Global’in dünyanın dört bir yanında bulunan kampüslerinde dünyada eğitimi yakından inceleme ve deneyim kazanma olanağı buluyorlar. Dünyadaki eğitim modellerini herkesten önce deneyimlemek ve bu konuda kendilerini geliştirmek öğretmenlerimize, yeni eğitim modellerimizi tasarlayan eğitim liderleri olma olanağı veriyor. BAUSTEM’de STEM Lider Öğretmeni olmak üzere eğitim gören öğretmenlerimiz, sertifika alarak kariyerlerinde ilerliyorlar.”

REKLAM
  • Kritik bir rol üstleniyorlar
  • Bahçeşehir Koleji’nin hayata geçirdiği STEM+A, Çift Dilli Eğitim, Master 6, Kodlama ve Robotik gibi eğitim modellerinde öğretmenlerin büyük bir rol üstlendiğini vurgulayan Özlem Dağ şöyle konuştu: “Dünya değişiyor ve bu değişime ayak uydurmak, daha önce hiç olmadığı kadar önemli. Akademik anlayışımızla yarattığımız farkın başarıya ulaşmasının tek şartı ise; uygulamamızın eksiksiz olması. Bu noktada eğitimciler bugün kritik bir yol üstleniyorlar. Bu nedenle öğretmenlerimizin her birine ‘eğitim lideri’ olarak bakıyoruz ve tüm yaklaşımlarımızda bu anlayışa göre hareket ediyoruz.”

Yabancı
kontenjanı
%40 boş
GÜNDEM
Yabancı kontenjanı %40 boş
Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı

Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı

CHP Lideri güvenlik amacıyla bir evde tutuluyor.
Küresel terördeyeni kabus

Küresel terörde
yeni kabus

Sri Lanka'daki saldırı 4. nesil savaşın son halkası.
Sonuna kadartörenlere katılacağım

Sonuna kadar
törenlere katılacağım

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ankara'da konuşuyor.
Sri Lanka'da eş zamanlı patlamalar

Sri Lanka'da eş zamanlı patlamalar

8 ayrı patlamada 2'si Türk 207 kişi öldü, 450'den fazla yaralı var.
Yemeği ve ilaçlarını reddediyor

Yemeği ve ilaçlarını reddediyor

​Beşir'in sıvı maddeler ile damardan beslendiği açıklandı.
İtiraz yarın görüşülebilir

İtiraz yarın görüşülebilir

​AK Partili Yavuz, itiraz sürecini değerlendirdi.
FETÖ kataloğu<br>dijitale de taşımış

FETÖ kataloğu
dijitale de taşımış

Örgütün dijital evlilik kataloğu ele geçirildi.

​Bahçeli, MHP kampının kapanışında konuşuyor.
Şimdiki hali<br>herkesi şaşırttı

Şimdiki hali
herkesi şaşırttı

​5 yıl sonra aynı yeri yeniden fotoğrafladılar.
24 cumhurbaşkanı adayı

24 cumhurbaşkanı adayı

​Cezayir'de Buteflika'nın istifasının ardından cumhurbaşkanlığı seçimi.
En çok 5 kuruş <br>en az 1 kuruş var

En çok 5 kuruş
en az 1 kuruş var

Tedavüle sunulan paraların değeri açıklandı.
NATO lojmanına <br>'Irak' kurşunu

NATO lojmanına
'Irak' kurşunu

​Saldırıyı yapan iki kişi kısa sürede yakalandı.
Fransa sokakları yanıyor

Fransa sokakları yanıyor

Sarı Yelekliler, gösterilerin 23. haftasında.
Bit pazarından çıkan hazin bir öykü<br>

Bit pazarından çıkan hazin bir öykü

Altıparmak dağlarında hayatını kaybeden Kazım Küçükalp'in mektuplarından belgesel çekildi.
Hamile kadın<br>arabada sıkıştı

Hamile kadın
arabada sıkıştı

​Aracı kullanan kocası gözyaşlarına boğuldu.
Kime suikast yapacaklardı

Kime suikast yapacaklardı

​Yeni Şafak, İstanbul'da yakalanan BAE ajanları hakkında önemli bilgilere ulaştı.
Nisan'da kar uyarısı

Nisan'da kar uyarısı

Yurdun büyük bir bölümünde havalar soğuyacak.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İki BAE casusu İstanbul'da yakalandı
Gündem

İki BAE casusu İstanbul'da yakalandı

İstanbul'da iki Birleşik Arap Emirlikleri ajanı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla yakalandı. Yakalanan ajanlardan birinin Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgisi olabileceği üzerinde durulduğu kaydedildi. Casusluk faaliyetinde bulunan iki ismin Pazartesi günü gözaltına alındığı, söz konusu ajanların, BAE adına casusluk yaptıklarını itiraf ettikleri bildirildi. İstanbul'da gözaltına alınan iki BAE ajanının, siyasi, askeri ve uluslararası casusluk suçlamasıyla tutuklanmaları talebiyle İstanbul 2. Sulh Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkeme iki ajanın tutuklanmasına karar verdi.
Fransa Konsolosluğu önünde katliam protestosu
Gündem

Fransa Konsolosluğu önünde katliam protestosu

Libya'da yaşan katliama destek veren Fransız hükümeti İstanbul Taksim'de bulunan konsolosluk önünde protesto edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.