Gündem Erdoğandan Kızıl Elma açıklaması

Erdoğan'dan 'Kızıl Elma' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'nde konuştu. Afrin harekatı ile ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, "İstikamet neresi?" sorusuna "Kızıl Elma" cevabını veren genci hatırlatarak "Evet, bizim bir kızıl elmamız var" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı ​Erdoğandan Kızıl Elma açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'nde konuştu. Afrin harekatından geri adım atılmayacağını belirten Erdoğan, Mehmetçik'e Ordunun Duası şiiriyle seslendi. Erdoğan konuşmasında Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik'in muhabirin 'İstikamet neresi?' sorusuna verdiği cevabı hatırlattı. Erdoğan'ın konuşması şöyle:


Hain projenin nihai hedefinin Türkiye olduğunu anlamamak için aptal olmak gerekir. Bu ülkede kimse saf değil, aptal da değil.

Afrin operasyonumuza vatandaşlarımızın tamamı çok büyük destek veriyor. Camilerde edilen dualar, yolda Mehmetçik'i durdurup anlından öpenler, nice güzel hadiseye şahit oluyoruz. Diyor ya 'Nereye gidiyorsun' sorusuna cevap 'Kızıl Elmaya gidiyoruz' evet, bizim bir kızıl elmamız var. Bunu yaklaşık bir ay kadar önce de açıklamıştım. Biz o hedefe doğru gidiyoruz. Buradan kahraman askerlerimizi Mehmet Akif'in şiiri ile selamlıyorum.

Kızıl Elma ülküsü nedir
GÜNDEM
Kızıl Elma ülküsü nedir

Erdoğan'dan Mehmetçik'e dua
GÜNDEM
Erdoğan'dan Mehmetçik'e dua

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.