|

Erdoğan'dan Mark Zuckerberg'e destek mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump'ın Müslümanlarla ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösteren Mark Zuckerberg'in mesajını anlamlı bulduğunu belirtti. Erdoğan, İslamın bir barış dini olduğunu vurguladı.

Yeni Şafak
14:51 - 10/12/2015 Perşembe
Güncelleme: 15:10 - 10/12/2015 Perşembe
Yeni Şafak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Facebook sayfasından yayınladı. ABD'nin cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump'ın Müslümanlarla ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösteren Mark Zuckerberg'in mesajını anlamlı bulduğunu belirten Erdoğan "Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir" dedi. Erdoğan'ın açıklaması şöyle:Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir. Barış dini İslam'ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan cinayet şebekeleri, her gün masum insanları, en başta da Müslümanları katlediyor. Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar. Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz.İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg 'in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim.Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir. Barış dini İslam’ı kendi kirli...Posted by Recep Tayyip Erdoğan on 10 Aralık 2015 PerşembeMark Zuckerberg'ten Müslümanlara destek mesajı


Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, ABD'nin cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump'ın Müslümanlarla ilgili yaptığı açıklamaya tepki olarak Facebook'tan bir mesaj paylaşmıştı. Zuckerberk, Müslümanlara destek sesimi duyurmak istediğini söyleyerek "Eğer bu toplulukta bir Müslümansan ben Facebook'un patron olarak şunu bilmeni istiyorum: Burada her zaman hoş karşılanacaksın. Biz burada senin haklarını korumak için ve senin için barışçıl ve güvenli bir çevre yaratabilmek için savaşacağız" demişti.

#Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
#Facebook
#Donald Trump
#Mark Zuckerberg
8 yıl önce