Gündem Erenler bu vatanafeda olsun

Eren’ler bu vatana feda olsun

Şehit Eren Bülbül, şehadetinin birinci yılında mezarı başında anıldı. Anne Ayşe Bülbül, “Nice yıllar geçse yine unutamam, çok büyük acı” derken ağabey Erdoğan Bülbül, “Eren’ler bu vatana feda olsun” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Eren Bülbül
Eren Bülbül

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017’de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül, şehadetinin birinci yılında mezarı başında anıldı. Bülbül’ün, ilçeye bağlı Köprüyanı Mahallesi’nde bulunan mezarı başındaki anma programına Bülbül’ün annesi Ayşe, ağabeyleri Arif, Çağlar, Erdoğan ve Emrah Bülbül’ün yanı sıra Maçka Kaymakam Vekili Okan Dağlı, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ünsal Kırmızıgül, Belediye Başkan Vekili Emine Osmanoğlu ve vatandaşlar katıldı. Gözyaşı döken anne Ayşe Bülbül, evlat acısının çok büyük bir acı olduğunu belirterek, “Halen acısı taze, hiç unutamıyorum. Nice yıllar geçse yine unutamam, çok büyük bir acı. Tarifi olmaz” dedi.

ALLAH MİLLETİMİZDEN BİN KERE RAZI OLSUN

Evladının anılmasından gurur duyduğunu dile getiren Bülbül, “Allah devletimizden, milletimizden bin kere razı olsun” ifadelerini kullandı. Erdoğan Bülbül ise kardeşinin vefatı dolayısıyla kötü bir yıl geçirdiklerini anlatarak, “Eren olmadığı için çok

üzgünüz ama vatan bizim vatanımız, binlerce Eren’ler bu vatana feda olsun. Büyük bir onur, onun için de (Eren) iyi ki varmış” dedi. Aynı terör saldırısında, Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik de şehit düşmüştü.

Eren Bülbül’ün şehadetinden önce sosyal medya hesabından yaptığı “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın:(“ paylaşımı teröre isyanın sembolü oldu. Tüm Türkiye “İyi ki varsın Eren” dedi. Dün de Eren Bülbül’ün mezarı başında Kur’an-ı Kerimokundu ve tüm şehitler için dua edildi.

REKLAM

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.