Gündem Erhan Afyoncu Muharrem İnce özür dilesin

Erhan Afyoncu: Muharrem İnce özür dilesin

Canlı yayın sırasında ‘Rektör’ sözünü ‘Dekan’ diyerek düzelten ve özür dileyen İnce’nin iddiaları üzerine Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Afyoncu, “Önce Rektör sonra düzeltirken Dekan FETÖ’cü demiştir. Bu ikisi de doğru olmadığına göre bu açıklamasını düzeltmelidir ve özür borcunu eda etmelidir” dedi.

Diğer
Erhan Afyoncu.
Erhan Afyoncu.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, katıldığı televizyon programında, “Harp Akademileri’ni kapattılar Milli Savunma Üniversitesi kurdular, rektör atadılar o da FETÖ’cü çıktı” açıklamasına tepki gösteren Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu, “Milli Savunma Üniversitesi’nde 8 bin civarında personel var; hem asker hem sivil. Teyakkuzdayız; sürekli mücadele ediyoruz. Bir süredir uydurma haberlerle üniversitenin üzerine gidiliyor" dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre, üniversiteye iftira atanların 'çamur at izi kalsın' düşüncesiyle hareket ettiğini belirten Afyoncu, "Milli Savunma Üniversitesi’nde rektör, rektör yardımcıları, genel sekreter, dekanlar, harp okulu komutanları... Bu üst düzey yöneticilerden FETÖ’cü çıkmaz” diye konuştu.

Canlı yayında yalanı ortaya çıkan İnce bakın ne yaptı
OYNAT 00:55
Canlı yayında yalanı ortaya çıkan İnce bakın ne yaptı
Muharrem İnce canlı yayın programında Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu'nun "FETÖ'cü çıktığını" iddia etti. Ardından kısa süre sonra gerçek ortaya çıkınca İnce: "Rektör değil Dekan diyecektim. Ben üniversite mezunuyum. Dekanla rektör arasındaki farkı bilirim" dedi. Ancak İnce'nin "FETÖ'cü dekan" iddiasının da yalan olduğu çok geçmeden anlaşıldı. İşin doğrusunun görevden alınan kişinin üniversitede görevli 150 şube Müdüründen biri olan Kadir Atakan olduğu ortaya çıktı.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.