Gündem Esedin kimyasalı hayatını kararttı

Esed’in kimyasalı hayatını kararttı

Suriye’de büyük trajedi... Geçmişte Doğu Guta’da yaşayan 43 yaşındaki Sefir Salih El-Salih, Esed rejiminin bir saldırısının ardından çevredekilerin güvenliğini düşünerek düşen füze kovanı ve kalıntılarını alıp uzak bir bölgeye gömdü. Fakat atılan, kimyasal füzeydi. El-Salih füze kalıntılarını uzaklaştırdıktan sonra kimyasal maddeden etkilendi.

Abone Ol Google News
Hamza Hıdır Yeni Şafak
Esed’in kimyasalı hayatını kararttı
Sefir Salih El-Salih

Eli ve ayaklarında şiddetli yanık benzeri yaralar oluşan El-Salih’in Doğu Guta’da gittiği hastanede şeker hastası olduğu düşünülerek önce sağ, sonra da sol parmakları kesildi. Doğu Guta’nın rejim tarafından kuşatılmasının ardından El-Salih İdlib’e göç etti, daha sonra da daha iyi sağlık imkanları bulunan Afrin’e.

BİZE YARDIM EDİN

Talihsiz adamın eli ve ayakları korkunç durumda.
Talihsiz adamın eli ve ayakları korkunç durumda.

  • Tıp heyetinin bulunduğu bir hastaneye gitmesi gerektiği için Afrin Hastanesi’ne kabul edilmeyen El-Salih, Rai’deki El-Ra’ai Hastanesi’ne yola çıktı. Hastane El-Salih’i gerekli tedaviyi alması için Türkiye’ye göndermeyi kabul etmesine karşın, doktorlardan birinin “durumu acil değil” şeklinde görüş belirtmesi üzerine tedavi yarım kaldı. Ayaklarını da kaybetme riski bulunan El-Salih Türk yetkililerden yardım istiyor.

Suriye'deki kimyasal saldırıların yüzde 98'i Esed'e ait
DÜNYA
Suriye'deki kimyasal saldırıların yüzde 98'i Esed'e ait

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.